Kirveyiz, kardeşiz kanla bağlıyız

Kadına Özgürlük ve Eşitlik Derneği Başkanı Av. Ülkü Tolunay, “Barış sağlandığında tam anlamıyla bayram kutlayacağız” dedi ve ekledi:

Kirveyiz, kardeşiz kanla bağlıyız

ADANA(İLKHABER) – Kadına Özgürlük ve Eşitlik Derneği Başkanı Av. Ülkü Tolunay, kanın durduğu, silahların sustuğu, analar güldüğünde bayram edilebileceğini bildirdi.

Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Tolunay, ülkemizde tam anlamıyla barış sağlandığında yine hep birlikte yine kardeşçe bir bayram kutlanabileceğini vurgulayan Tolunay, Ahmed Arif’in, Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız, Karşıyaka köyleri, obalarıyla, Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu, komşuyuz yaka yakaya, Birbirine karışır tavuklarımız“ dizelerini hatırlatarak “Yüz yıllardır bu topraklarda  kardeşçe, yan yana, iç içe bir arada yaşamayı başarmış, birlikte halay çekmiş, birlikte ağıt yakmış güzel insanlar yurdu Anadolu, Bayram sevinci ve mutluluğunu yaşamak yerine ağıtlar yakmakta bugün. Gönlümüz el vermiyor, dilimiz varmıyor kutlamaya. Dağlanan yüreklerle bizim de yüreğimiz dağlanıyor. Son olsun” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2