banner6

Kıyafetler toprağa gömüldü

BTS sendikası, 10 Ekim’de Ankara’da meydana gelen patlamada hayatlarını yitirenler anısına fidan dikti

Kıyafetler toprağa gömüldü

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 10 Ekim tarihinde Ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybeden kişilerin aylar sonra teslim alınan kıyafetleri toprağa gömüldü, ölen 11 kişi için fidan dikildi.  Bu sırada ölenlerin yakınlarının gözyaşları sel oldu.

Adana’dan Ankara’ya giderek patlamada hayatını kaybeden kişiler için meslektaşları, aileleri ve üyesi olduğu BTS sendikası tarafından fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Adana TCDD Servis Depo Müdürlüğü bahçesinde bir araya gelen kişiler ilk önce birer konuşma yaptı. Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, aylar sonra teslim aldıkları arkadaşlarının kıyafetlerini ailelerinin isteği üzerine toprağa gömeceklerini ve ardından fidan dikme etkinliği gerçekleştireceklerini kaydetti.

Patlamada hayatını kaybeden Nevzat Sayhan’ın oğlu Berkay Sayhan, babasının ölümünün ardından, babasını insanların ne kadar çok sevdiğini daha iyi anladığını belirtti. Berkay, Sayhan babasının arkadaşlarının bu sevgisinin kendilerini bir nebze olsun teselli ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından fidan dikme etkinliği gerçekleşti. Hayatını kaybeden Nevzat Sayhan’ın eşi  Rabia Sayhan etkinlik boyunca göz yaşlarını tutamadı. Fidan dikiminin ardından ölen kişilerin aylar sonra teslim alınan kıyafetleri toprağa gömüldü. Kıyafetlerin gömülmesi esnasında ise göz yaşları dinmeyen Rabia Sayhan’ı arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Patlamada hayatını kaybeden Bilgen Parlak’ın 2 küçük kızı da etkinlikte yer aldı. Zerem ve Elya  Parlak isminde küçük çocuklar babalarının kıyafetlerini gömülmesini duygu dolu gözlerle izledi. Küçük kızlar daha sonra dikilen fidanların üzerlerine elleriyle toprak atıp, fidanlara ilk can suyunu verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:43

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER