banner6

Mengücek: Birbirimizin gönlünü almalıyız

Mengücek: Birbirimizin gönlünü almalıyız

Mengücek: Birbirimizin gönlünü almalıyız

Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, toplumsal yaşantıda milli ve dini bayramların özel bir yerinin bulunduğunu söyledi.

Çıtırık, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, bayramların insanları birbirine yakınlaştırdığını, birbirlerinin gönlünü alması ve kaynaşması ile dayanışmanın sağlanması açısından müstesna günler olduğuna dikkat çekerek, şunları ifade etti:

“Ülkemizin son zamanlarda yaşadığı terör olayları, bu olaylarda yitirdiğimiz insanlarımız, iç huzursuzlukların devam etmesi,  ekonomik ve sosyal barış ortamının sağlanamamış olması, ülke nüfusunun büyük çoğunluğunun açlık ve yoksulluk sınırında yaşam mücadelesine devam etmesi karşısında ülkemizde bayramı kutlaya bilmenin koşulları ortadan kalkmıştır. Kaos, kargaşa ve istikrarsızlık ortamının devam etmesi insanlarımızı mutsuz, huzursuz kılmakta, derin bir moral çöküntüsüne neden olmaktadır. Ülkemizin toplumsal huzur ve iç barışa her zamankinden daha çok ihtiyacı bulunmaktadır. İç barış, iş barışı ve ekonomik barışın koşulları sağlanmadan huzurlu, mutlu ve daha özgür bireylerin olamayacağı ortadadır.

 

Dileğimiz; hukukun üstünlüğünün sağlandığı, demokrasi ve insan hakları standartlarının yükseltildiği, yaşam koşullarının iyileştirildiği ötekileştirilen, yok sayılan insanların değil, kaynaşan, birleşen, bir arada yaşamanın ve ortak sorumlulukların bilincinde olan insanlarımızla daha mutlu ve daha özgür bir Türkiye ümidiyle  Kurban Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER