banner6

Metin, adaylığını açıkladı

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nde seçim heyecanı başladı.

Metin, adaylığını açıkladı

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nde bu dönem seçim heyecanı erken başladı. Mart ayında yapılması gereken seçimlerin Kasım ayına çekildiği söylenirken, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Metin, Engelliler Meclisi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

Engeliler Meclisi’nde Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ni temsil ettiğini ve  Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu’nda görev yaptığını belirten İsmail Metin, Adana’da yaşayan engellilerin sorunlarını çözmek için bu göreve talip olduğunu söyledi.

 

YAPILACAK SEÇİMDE 60 DELEGE OY KULLANACAK

Engelliler Meclisi’nde 12 yöneticinin yer aldığını ve yapılacak seçimlerde 60 delegenin oy kullanacağını belirten İsmail Metin, “Şuanda Engelliler Meclisi Başkanlığı görevini Ali Duran Karakaya yürütüyor. Ancak Karakaya ve yönetiminin engelliler adına yararlı ve faydalı bir çalışması yok. Bu nedenle de bu göreve aday oldum.” dedi.

 

“BEN BÜTÜN ENGELLİLER DERNEKLERİNE EŞİT OLACAĞIM”

Konuşmasında Ali Duran Karakaya’yı sert bir dille eleştiren İsmail Metin, “Karakaya, yanına aldığı iki tane engelli derneği için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarını kullanıyor ve onlara her türlü yardımı yapıyor. Eğer ben Engelliler Meclisi Başkanı seçilirsem, Adana’daki tüm engelli derneklerine ve rehabilitasyon merkezlerine sahip çıkacağım ve hepsine eşit mesafede olacağım.” diye konuştu.

 

“BİR ENGELLİ OLARAK TÜM ENGELLİLERİN SORUNLARINI BİLİYORUM”

Adana yaşayan engellilerin çok fazla sorunu olduğunu ve tekerlekli sandalyede hayatını idame ettiren bir engelli olarak, bu sorunlarını çok yakından bildiğini ve yaşadığını belirten İsmail Metin, “Adana’da yaşayan engelliler olarak sorunlarımız ortak. Engelli kardeşlerimle birlikte hemen hemen her gün aynı sorunları yaşıyoruz. Eğer başkan olursam, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, şehirdeki tüm restoran, lokanta, cafe, alışveriş merkezleri ve eğlence merkezlerini engelsiz hale getirmek için çalışacağım ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan her mekana engelli kardeşlerimin rahatça ulaşmasını sağlayacağım.” dedi.

 

“SÖZLÜ, ENGELLİLERE KARŞI ÇOK DUYARLI”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün engellilere karşı çok hassas ve duyarlı olduğunu belirten İsmail Metin, Hüseyin Sözlü ile el ele vererek, birlik ve beraberlik içinden engellilerin tüm sorunlarını çözeceklerine inandığını söyledi. İsmail Metin, “Sayın Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey, engellilerin sorunlarını çözme noktasında kararlı. Bizde kendisine çözüm yollarını göstermeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİ HAPİS HAYATINDAN KURTARACAĞIM”

Adana’da engellilerin evlerine hapsolduğunu ve dışarı çıkamadığını belirten İsmail Metin, “Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’ne bağlı olarak oluşturulan Engelli Meclisi bugün engelliler yararına faydalı ve yararlı çalışmalar yapmadığını görüyoruz. Adanalıların hatta Adana’daki engelli vatandaşların dahi bir çoğu Engeliler Meclisi’nin varlığından bile habersiz. Biz göreve gelirsek eğer çok ciddi çalışmalar yapacağımıza ve evlerine hapsolmuş engellileri evinden çıkaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

 

“ENGELLİ DERNEKLERİ VE SPOR KULÜPLERİ BENİ İSTİYOR”
Ali Duran Karakaya’nın, Engelliler Meclisi’nde hangi engelli derneğini ya da sivil toplum örgütünü temsil ettiğini bilmediklerini ifade eden İsmail Metin, “Bir çok dernek ve spor kulübü benim başkan olmamı istiyor. Bu nedenle Engelliler Meclisi Başkanlığına aday oldum ve bu güne kadar yapılmayanları yapacağımdan eminim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER