Miroğlu seçim kurulu ile hakim ve savcıları göreve çağırdı

Ak Parti Mardin il başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni Erdoba Elenge otelde gerçekleştirildi. Törene katılan milletvekili adayları bayramlaşmaya gelenleri kapıda karşılayıp bayramlarını kutladı

Miroğlu seçim kurulu ile hakim ve savcıları göreve çağırdı

 

                                                                                                                        Mutia AVUKA MARDİN

  Ak Parti Mardin il başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni  Erdoba Elenge otelde gerçekleştirildi. Törene katılan milletvekili adayları bayramlaşmaya gelenleri kapıda karşılayıp bayramlarını kutladı

  Toplantı salonunda birer konuşma yapan Ak parti Mardin milletvekili adayları Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Veysi Kaya, Ahmet Kaya, İl başkanı Mehmet Ali Dündar konuşma yaparak, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını kutladı ve bayramlaşmaya katılanlara teşekkürlerini iletti.

AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar, hac arifesinde hayatlarını kaybetmiş olan hacılara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, bayram arifesinde şehit olan iki Mehmetçik  ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. Dündar, ”Bayramlar küskünlerin,dargınlıkların bittiği, birlik ve beraberliğin güçlendirildiği günlerdir. Ama bakıyoruz ki;  bu  mübarek bayramda bile kurban kesmek isteyen, ailesi ile bayramlaşmaya  gidenler bile engellenmektedir. Kurban kesmek   bir hayır işi ve belalardan kurtulmak içindir. Oysa kurban kesimini  bile engellemeye çalışanlar oldu. Bölgemizde oyunlar oynamak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecek herkes isteği gibi kurbanını  kesecek ve isteği  insanlarla bayramını kutlayacaktır,kimse engelleyemeyecektir” diye konuştu.

Ak Parti Mardin Milletvekili ve milletvekili adayı olan Orhan Miroğlu, demokrasi ve özgürlük gereği olarak önce silahların susması gerektiğini söyledi. Miroğlu, “Zorla hiç bir şey olmaz. 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimlerinde her türlü güvenlik önlemi alınacaktır.    İl Seçim kurulu ile hakim ve savcılar bu konuda lütfen gerekli hassasiyeti göz önünde bulundurarak hareket etmelerini rica ediyorum. Terör örgütünün mayınları döşeyerek insanlara pusu kurmasının kime kazancı vardır. Mezopotamya topraklarında ilk defa bir bayram yasaklaması ortaya çıktı, yahu hangi dinde ve mezhepte bunu gördük. Doğrusu bunu büyük hayretle karşılıyoruz. Bakınız şuanda bölgemizde 2,5 milyon misafirimiz var. Bunlara çok iyi davranmamız gerekir, bunları unutmamak gerekir, Bunlar bizim kardeşlerimizdir,yanlarında olmamız gerekir,onlarda bizim kardeşlerimizdir.” Dedi.

  Bayramlaşmaya katılan Mardin sevdalısı Süleyman Bölünmez’e büyük ilgi vardı. Bölünmez’i ziyarete gelen partili, partisiz Mardin sevdalıları ”En güzel seçim sınavı bu seçimde verilecektir hiç kuşkunuz olmasın” diye Bölünmez’e olan samimiyetlerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2