Oğlunun düğününde kendi rekorunu kırdı

Adana’nın meşhur metrelik kebabının boyutu bu kez 60 metreye kadar çıktı.

Oğlunun düğününde kendi rekorunu kırdı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’nın meşhur metrelik kebabının boyutu bu kez 60 metreye kadar çıktı.

Kentte Kaburgacı Yaşar olarak bilinen ünlü kebapçı Yaşar Aydın’ın oğlu Uğur Aydın’ın düğün töreni gerçekleştirildi. Oğlunun düğün töreninde kebapçılığın şanına yakışır bir hareket gerçekleştiren Yaşar Aydın, 60 metrelik kebap yaparak düğüne damgasını vurdu.

KOYUN VE KUZU KABURGA ETİ

Osmaniye’de gerçekleşen Uğur Aydın ile Kübra Diker’in düğün töreni öncesi kebap ustaları, özel olarak hazırladıkları 60 metrelik boruya koyun ve kuzuların kaburga etlerinden zırhla çektikten sonra kıyma haline getirildikleri etleri dizdi. Boru kebabı ardından tek parça olarak hazırlanan 60 metrelik mangala konuldu.

CEPTELEFONLARINA SARILDILAR

60 metrelik kebabın yapıldığını ilk kez gören davetliler, hemen cep telefonlarına sarılarak anı ölümsüzleştirmek için kayıt tuşuna bastı. Meraklı bakışlar arasında çok sayıda çalışanın ve Yaşar ustanın birlikte pişirdikleri 60 metrelik kebap daha sonra yeni evlenen çift tarafından kesilerek konutlara ikram edildi.

DÜĞÜN MERASİMİNDE REKORA İMZA ATTI

Daha önce 40 metrelik kebap pişirdiği bilinen Yaşar Aydın’ın kendi rekorunu da bununla birlikte kırmış oldu. Yaşar Aydın, oğlunun düğünü için özel bir organizasyon yaptığını anlatarak, "Ailemizin mesleği kebapçılık. Bir kebapçı olarak oğlumun bu mutlu gününü daha da özel hale getirmek için, düğün merasiminde rekoruna imza attık. Özel olarak hazırlatmış olduğum tek parça mangal ve tek parça şiş ile tek seferde 60 metre uzunluğundaki boru kebabını misafirlerimizin gözü önünde pişirdik. Daha önce tek seferde 40 metre uzunluğunda kebap pişirilmişti. Oğlumun düğününde böyle bir rekora attığım için çifte mutluluk yaşıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 14:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER