banner6

Ömerli yeni camisine kavuştu

Mardin Ömerli İlçe merkezinde, halkın büyük oranda katkılarıyla inşaatına başlanan bölgenin en büyük camisi olan Merkez Yeni Cami tamamlanarak ibadete açıldı.

Ömerli yeni camisine kavuştu

 


 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) -

Cami, iki sermahfil kat, bir ana mekân ve giriş kat olmak üzere toplam dört kat olarak nitelendirilen karkas bir yapıdır. Dört minareli ve dört kat olan camii ilçelerde ilk kez inşa edildi Mardin’de bu özelliklerde ilk cami olma hüviyeti taşırken, yaklaşık 4 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin müştemilatında; bir Kur’an kursu, bir taziye evi, bay-bayan tuvaletleri, abdesthaneler ve gasilhane bulunmaktadır.

Ömerli İlçesi Merkez Yeni Camii açılışında İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yeni caminin ilçeye büyük bir hizmet getireceğine inandığını ifade ederek, bu güzel camilerin sadece görünüşten ibaret kalmaması ve içlerini de cemaatle doldurmak için gereken gayretlerin de gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Cami açılışında Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Mardin Milletvekili İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Mardin Müftüsü Dursun Ali Çoşkun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şahin, Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ ve vatandaşlar katıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42