Onkoloji ve Hematoloji Hastası Çocuklar unutulmadı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı", Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde renkli etkinliklerle kutlandı.

Onkoloji ve Hematoloji Hastası Çocuklar unutulmadı

ADANA (İLKHABER) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı", Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde renkli etkinliklerle kutlandı.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, hastanenin Onkoloji ve Hematoloji servisinde tedavi gören çocuklar katıldı. Salonun rengarenk balonlarla süslendiği etkinlikte, palyaçolarla eğlenen, şiirler okuyan, şarkılar söyleyen çocuklar, bayramlarını gönüllerince kutladılar. Etkinliğe katılan aileler de çocuklarının mutluluğuna ortak oldular. Pasta kesiminin yapıldığı bu etkinliğin yanı sıra, başhekimlik girişi koridorlarında resim sergisi ve müzik dinletisi vardı.

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servis Sorumlu Hemşiresi Fatma Balcı, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri etkinliğe UNICEF’in (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) destek verdiğini belirterek, "Amacımız çocukların hastane ortamında da olsa çocuk bayramını gönüllerince kutlamalarıdır. Bunda da amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Çocuklarımız eğlenip, moral depoladılar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 17:06

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER