banner6

Otogar güvenliğinde maaş mağduriyeti

Adana Merkez Otogarı’nda çalışan güvenlik görevlileri maaşlarının geciktirilerek yatırıldığını ileri sürerek, borç batağının içine doğru sürüklendiğini söylediler.

Otogar güvenliğinde maaş mağduriyeti

 

 

Adana Merkez Otogarı’nda Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan yaklaşık 50 kişi maaşlarının geciktirilerek yatırıldığını ileri sürdü.

İşlerinden olma korkusuyla isimlerini vermeyen Otogar Özel Güvenliği maaşlarının geç yatırılmasından dolayı mağdur olduklarını söyledi. Geciktirilen maaşları nedeni ile yaşadıkları sorunları anlatan Özel Güvenlik Görevlileri, “Bizler belediyeye bağlı çalışan güvenlik çalışanlarıyız. Maaşlarımız gecikmeli yatırılıyor. Yaklaşık 1 ay gecikmeli yatırılan maaşlar nedeni ile mağdur duruma düşüyoruz.” dedi.


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana Merkez Otogarı’nda çalışan güvenlik görevlileri maaşlarının geciktirilerek yatırıldığını iddia etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi temizlik işlerinde çalışan görevlilerin maaşlarının geç yatırılması daha önce gündeme gelmişti. Son olarak da yine belediyeye bağlı Merkez Otogar’ında çalışan özel güvenlik görevlileri maaşlarının geciktirildiğini iddia etti. Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Otogarı’nda Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan yaklaşık 50 kişi maaşlarının geciktirilerek yatırıldığını ileri sürdü. Geciktirilen maaşları nedeni ile yaşadıkları mağduriyetleri anlatan Özel Güvenlik görevlileri, “Bizler belediyeye bağlı çalışan güvenlik çalışanlarıyız. Maaşlarımız gecikmeli yatırılıyor. Yaklaşık 1 ay gecikmeli yatırılan maaşlar nedeni ile mağdur duruma düşüyoruz. Elektrik, su, tüp ve benzeri tüm harcamalarımızı paramız olmadığı için kredi kartıyla yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak kredi kartının da günü geldiğinde paramız yatmamış oluyor ve birde onun faizini ödemek zorunda kalıyoruz. Bizlerin bu kötü durumdan kurtarmak zor değil. Biz yalnızca maaşlarımızın gününde yatırılmasını istiyoruz” dediler.

Konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz otogar müdürüne ise ısrarlı taleplerimize rağmen ulaşamadık. Otogar müdürünün sekreteri telefonla iletişim dahi kurabileceğimizi söylememize karşın numarasını veremeyeceğini kimseyle müdürü konuşturamayacağını söyledi.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42