Parklarda "torbacı" avı

Adana polisi sokakta uyuşturucu satan ve "torbacı" olarak bilinen şahıslara yönelik parklarda dedektör köpekle birlikte şok uygulama yaptı.

Parklarda


 

ADANA (İHA) -Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın, "Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirlemek isteyen zehir tacirlerine karşı mücadelemiz büyük bir kararlılıkla devam edecek. Onların kökünü kazımakta kararlıyız" mesajının ardından, kent genelinde uyuşturucuyla mücadele hız kazandı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortak olarak, Çukurova ilçesindeki park ve dinlenme alanlarında şok bir uygulama yaptı.
Her biri ikişer kişilik gruplardan oluşan toplam 25 ekip, park polisinin de desteğini alarak, park ve dinlenme alanlarında ‘torbacı avı’na çıktı. Durumu şüpheli görülenlerin üzerleri didik didik arandı, ‘Genel Bilgi Taraması’ (GBT) sorgulaması yapıldı. Parkın çevresindeki iş yerleriyle birlikte yine şüpheli olan araçlar da durdurularak, narkotik detektör köpeği ‘Kanas’ ile kapsamlı bir arama yapıldı.
Parktaki vatandaşlar da polisin bu uygulamasına tam destek verdi. Uygulamaya katılan kadın polisler, aileleriyle birlikte parka gelen çocuklarla yakından ilgilendi; onları salıncakta sallayıp, kaydıraktan kaymalarına yardımcı oldu. Polisin çocuklarla oyun oynadığı o anlar, renkli görüntüler oluşturdu. Bu durumu görenler de, “Adana’nın parklarında huzur var” yorumunu yaptı. Uygulamada bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 15:51

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2