Patenci gençlerin tehlikeli yolculuğu

Adana’da paten süren gençlerin trafikteki tehlikeli hareketleri görenlerin tepkisine neden oluyor. Son dönemde kent içerisinde gençler arasında paten sürme modası yaygınlaştı. Moda haline gelen bu paten sürüşleri kent içerisindeki trafiğin içerisinde gerçekleşince tehlikeli anlar yaşanmaya başladı. Ayaklarına paten giyen gençlerin, otobüsler, motosikletler ve benzeri araçların arkasına tutunarak yolculuk etmesi, görenlerin yüreklerini ağza getiriyor.

Patenci gençlerin tehlikeli yolculuğu

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Adana’da paten süren gençlerin trafikteki tehlikeli hareketleri görenlerin yüreklerini ağza getiriyor.

Son dönemde kent içerisinde gençler arasında paten sürme modası yaygınlaştı. Moda haline gelen bu paten sürüşleri kent içerisindeki trafiğin içerisinde gerçekleşince tehlikeli anlar yaşanmaya başladı. Ayaklarına paten giyen gençlerin, otobüsler, motosikletler ve benzeri araçların arkasına tutunarak yolculuk etmesi, görenlerin yüreklerini ağza getiriyor.

YÜREKLERİ AĞIZA GETİRİYORLAR

Parklarda kendilerine ayrılan özel alanlarda paten süren gençler bulunuyor. Gençlerin tercih ettiği patenleri ayaklarına takıp kendilerine ayrılan parklardaki alanlarda kayması görsel bir şölen oluştururken, bu alanların dışına çıkarak trafiğin yoğun olduğu caddelerde paten kayanlar ise yürekleri ağza getiriyor. Araçların altında ezilme tehlikesi geçiren gençler hiç bir şeye aldırış etmeden yollarına devam ediyor. Kendilerine tepki gösteren sürücülere de aldırış etmeyen bu gençlerin araçların altında ezilerek can vermelerinden korkuluyor.

TEHLİKELİ HAREKETLER

Trafikte objektiflere yansıyan 18 yaş altı gençlerin tehlikeli hareketleri görenlerin yüreklerini ağıza getirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin arka panjurlarına tutunan 3 genç yolda ilerliyor. Hemen yanında ise bordo renkli bir otomobilin kapısına tutunan gencin olduğu görülüyor. Bu hareketleri yapan gençler birde trafiğin yoğun olduğu caddelerden olan Baraj Caddesi üzerinde gerçekleştiriyor.

TRAFİK IŞIKLARI

Otobüs ve otomobilin saatte ki hızı 40 ila 50 kilometreyi bulurken otobüsün arkasında yolculuk eden gençleri görenler gözlerine inanamıyor. Gençlerin kendi aralarında gülüşüp sohbet ettikleri de görüldü. Seyir halinde otobüsün biraz yavaşlamasıyla otobüsün arkasını bırakan gençler ani hareketlerle hızlarını arttırarak ışıklardan geçiyor. Otomobilin yan tarafına tutunan gençte daha sonra otomobili bırakarak arkadaşlarına katılıyor. Otomobile tutunan gencin bir ara dengesini kaybedip yere düşecekmiş gibi olması yürekleri tamamen ağza getiriyor.

DAHA ÖNCEDE HABER YAPMIŞTIK

Bu gençlerin yanı sıra daha tehlikeli hareketler yapanlarında olduğu geçtiğimiz aylarda objektiflerimize yansımıştı. Daha önce yaptığımız haberlerde bu gençlerin tehlikeli yolculuklarını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi bu haberleri tekrar sizlere hatırlatıyoruz. Motosiklet üzerinde bulunan ve başlarında kask bulunmayan iki kişi hayatlarını hiçe sayarak trafikte ilerlemişti. Bu gençler birde arkalarına ayağında paten bulunan bir gencin asılmasına izin verdi. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda seyreden gençlerin tamamının güvenlik önlemlerini hiçe saydıkları görüldü.  

ALT GEÇİTTE

Yoğun trafiğin içinden çıkan motosikletliler ile birlikte arkalarına takılan ayağında paten bulunan genç Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinden Şehit Komiser Mustafa Sarı Alt Geçidi’n de kayan genç zaman zaman zor anlar yaşadı. Alt geçitte tehlikeli yolculuk yapan kişiler daha sonra gözden kayboldu.

OTOBÜS ARKASINDA

Motosikletli kişiler ve arkalarında ilerleyen patenci gencin yanı sıra birde Özel Halk Otobüsü’nün arka kısmında bulunan panjura tutunan bir genç, ölüm tehlikesine aldırmadan otobüsün arkasında pateniyle yolculuk yaptı.

HIZLI OTOBÜS

Seyhan İlçesi Baraj Yolu Caddesi’nde ise, yine 3 genç ayaklarına paten takarak belediye otobüsünün arkasına tutunarak ölüm tehlikeli yolculuklarını gerçekleştirdi. Saatte ki hızı 40 ila 50 kil metreyi bulan otobüsün arkasında yolculuk eden gençleri görenler gözlerine inanamadı. Gençlerin kendi aralarında şakalaşması ise bir hayli ilginçti.

ÖZEL ALANLAR

Adana’da paten kaymak isteyen gençlere ayrılan parkların içerisinde özel alanlarda bulunuyor. Bu alanları kullanan gençler daha güvenli bir şekilde paten sürmenin keyfini yaşıyor.  Bu alanlardan bir tanesi de Seyhan Belediyesi’ne ait Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde bulunuyor. Yollarda hayatlarını tehlikeye atan kişilerin yanı sıra bu alanda güvende paten kayan gençler bir birinden kıvrak hareketli figürler sergileyerek adeta şow yaptıkları dikkatlerden kaçmadı. Kendileri için yapılan pistleri kullanan gençler, bu alanlarda arkadaşları ile keyifli saatler geçiriyor.

FİGÜRLER SERGİLİYORLAR

Parklarda paten kayan gençlere eşlik eden aileleri ve arkadaşları oturaklarda oturarak kayan kişilere notlar veriyor. Aileler çocuklarının paten yaparak kayarken düşmeleri ihtimaline karşı gözlerini çocuklarının üzerinden bir an bile ayırmıyor. Paten kaymanın acemisi olan çocuklar ağır hareketler ile ilerlerken, bu işi bilenler ise, çeşitli figürler sergilemeyi ihmal etmiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 15:50

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER