Polis asker kıyafetleri, dükkanlarda satılıyor

Dolandırıcıların tercih ettiği yöntemlerden olan sahte polis, asker kıyafetleriyle, polis telsizleri kent merkezinde birçok dükkanda satılıyor.

Polis asker kıyafetleri, dükkanlarda satılıyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Dolandırıcıların tercih ettiği yöntemlerden olan sahte polis, asker kıyafetleriyle, polis telsizleri kent merkezinde birçok dükkanda satılıyor.

Satılan polis yazılı ve logolu kıyafetler kötü niyetli kişiler tarafından da kullanılabiliniyor. Geçtiğimiz günlerde kendini askeri personel olarak tanıtan ve yine bu gibi dükkanlardan satın aldığı askeriye kıyafetle genç kızları evlenme vaadiyle kandıran bir kişi gözaltına almıştı. Yine daha önceki dönemlerde polis yazılı yeleklerden giyerek insanları dolandıran ve ya gasp eden kişiler haber yapılmıştı. Kimi zaman ise, açık alanlarda kendilerine polis süsü verip, polis yeleği giyen kişiler yine otomobillerde oturup göl manzarasını izleyen kişilere yönelik dolandırıcılık işlemlerini gerçekleştirmişti. Yapılan dolandırıcılık vakalarını gerçekleştirenler, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çoğu zaman yakalandı. Yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen hala birçok işyerinde bu kıyafetlerin satıldığı görüldü.

Satılan kıyafetlerin üzerinde gerçek polis logosu şeklinde logonun bulunması da dikkatlerden kaçmadı.  Bunca dolandırıcılık olaylarına rağmen hala böyle ürünlerin dükkanların vitrinlerinde sergilenmesi yaşanabilinecek dolandırıcılık vakalarının önünü açıyor. Bazı vatandaşlar bu tür kıyafetlerin satışının yasaklanması gerektiğini söyledi. Birçok insanı, “biz polisiz” diye arayarak sahte polis yelekleri giyip evlerine giderek, altın ve benzeri ziynet eşyalarının ve paralarının suça karıştınız bahanesi ile alınıp karakola götürülüp inceleneceğini ileri sürerek dolandırıp alan kişilerin olduğunu anlatan vatandaşlar, bunun önüne geçebilmek için bu tür malzemelerin satışlarının tamamen yasaklanması gerektiğini dile getirdi.

Bazı vatandaşlar ise, çocuklarının asker, polis kıyafetlerini istediklerini gidip bu dükkanlardan temin ettiklerini belirtti. Çocuklar için satışların olmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, yaşanan dolandırıcılık vakalarına da üzüldüklerini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2