banner6

Portakal suyu fiyatları artabilir

Kış ayının vazgeçilmezi olan nar suyu havaların ısınması ile yerini portakal suyuna bıraktı.

Portakal suyu fiyatları artabilir

ADANA (İLKHABER) Havaların ısınması ile vatandaşlar serinlemek için meyve suyu içmeye yöneldi. Durum böyle olunca bazı meyve suyu fiyatlarında ilerleyen günlerde artış yaşanacağı ileri sürüldü.

Kış ayının vazgeçilmezi olan nar suyu havaların ısınması ile yerini portakal suyuna bıraktı. Portakal suyu içerek serinleyen vatandaşlara havaların biraz daha ısınması ile kötü haber gelecek. Şuan 1 TL’ye satılan portakal suyunun fiyatının 1.5 TL olacağı ileri sürülüyor. Daha önce fiyatı 1.5 TL olan muzlu sütün fiyatı ise 2 TL’ye ulaştı. Kış aylarının vazgeçilmezi olan nar suyunun fiyatı ise hala 2 TL’den satılıyor. Fiyatların artışının ise meyve fiyatlarındaki artışa bağlanıyor.

Meyve suyu satıcılarından Aydın Tekin, nar suyunun kış ayının içeceği olduğunu, portakal suyunun ise yazın tercih edilen meşrubat olduğunu savundu. Portakal suyu fiyatlarının da diğer ürünler gibi meyvesinin fiyatına endeksli olduğunu işaret eden Tekin,”Eğer meyvesinin fiyatı yüksek olursa yüksek fiyata satılır. Eğer düşükse düşük fiyata satılır. Yazın portakal suyu 1.5 TL’ye satılıyor. Kışın ise bu fiyat 1 TL oluyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER