Rekor ziyaretçi

TÜYAF Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen Çukurova 11. Kitap Fuarı’nı 340 bin kişi ziyaret etti

Rekor ziyaretçi

ADANA(İLKHABER) - TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde, Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 11. Kitap Fuarı, 14 Ocak 2018 Pazar akşamı saat 19.00’da ziyaretçi rekoruyla sona erdi. Fuarı, geçtiğimiz yıla oranla %28,5 artışla 340.395 kitapsever ziyaret etti.

Çukurova 11. Kitap Fuarı’nı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla %36 artış göstererek 74.323’e ulaştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetişkin kitapseverlerin fuara ilgisi özellikle ikinci hafta sonunda yoğunlaştı.

Bu yıl 303 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Çukurova Kitap Fuarı, panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. 9 gün süresince imza günleri ve kültür etkinliklerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.

 Fuar yetkilileri, fuara gösterdikleri ilgiden dolayı tüm ziyaretçilere, katılımcılara ve yazarlara teşekkür ederek, önümüzdeki yıl Çukurova Kitap Fuarı’nda tekrar bir arada olmayı dilediklerini ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 15:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2