banner6

Sabancı dualarla anıldı

Adana Sabancı Merkez Cami’de binlerce kişi İş Adamı Sakıp Sabancı için dualar etti.

Sabancı dualarla anıldı

 

 

Sakıp Sabancı ölüm yıl dönümünde çok sevdiği Adana’da binlerce kişinin duaları eşliğinde anıldı.

Ölümünün 10. Yıl dönümünde Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine ailesi tarafından Sabancı merkez Cami’nde mevlit düzenlendi. Düzenlenen mevlitte Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve ailesi hazır bulundu. Okunan mevlit ve Kuran’ı Kerim tilavetlerinin ardından camiden çıkan vatandaşlara lokum, şeker ve helva dağıtıldı.

Sakıp Sabancı’nın ölümünün her yıl dönümünde bu camide mevlit okutulmasını istediğini dile getiren Güler Sabancı, “Bizde onun bu vasiyetini her yıl yerine getiriyoruz. Sakıp Sabancı'nın çok sevdiği Adana'da ruhu şad olsun. Allah hepinizden razı olsun, Allah kabul etsin. Ona uygun bir mevlit oldu. Çok sevdiği Adana'da, çok sevdiği camide ona uygun bir mevlit okutuldu" dedi.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adana’da İş Adamı Sakıp Sabancı'nın vefatının 10. yıl dönümü nedeniyle Sabancı Merkez Camisi'nde mevlit okutuldu. Mevlit’in ardından ise camiden çıkanlara lokum, şeker ve helva dağıtıldı.

İş Adamı Sakıp Sabancı'nın ölümünün 10. Yıl dönümünde Adana’da ailesinin de katılımı ile mevlit düzenlendi. Sabancı Ailesi her yıl kendilerine ayrılan yerde mevlide katıldı. Burada cemaatle birlikte okunan mevlidi dinleyen Sabancı Ailesi dualara eşlik etti. Cami girişine Hiltonsa çalışanları tarafından üzerinde "Saygıyla anıyoruz" yazılı Sakıp Sabancı'nın fotoğrafı konulup etrafı karanfillerle süslendi. Özel olarak hazırlanan ve üzerinde bir tarafından Sakıp Sabancı'nın fotoğrafı bir tarafında "Aramızdan ayrılışının 10. yıl dönümü özlemle anıyoruz" yazılı kutuların içinde lokum dağıtıldı.

Sabancı Holding çalışanlarının hazır bulunduğu mevlit sonrası Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı bir konuşma yaptı. Sakıp sabancının Vasiyeti üzerine her yıl burada mevlit okutulduğunu ve kendilerinin de bu vasiyete riayet ederek Sakıp Sabancı’yı hasretle özlemle andıklarını söyledi. Sakıp Sabancı’nın ölümünün her yıl dönümünde bu camide mevlit okutulmasını istediğini dile getiren Güler Sabancı, “Bizde onun bu vasiyetini her yıl yerine getiriyoruz. Sakıp Sabnacı'nın çok sevdiği Adana'da ruhu şad olsun. Allah hepinizden razı olsun, Allah kabul etsin. Ona uygun bir mevlit oldu. Çok sevdiği Adana'da, çok sevdiği camide ona uygun bir mevlit okutuldu" dedi.

Cuma Namazını öncesi okutulan mevlit ve Kuran tilavetlerinin ardından Cuma namazını kılan cemaate lokum, şeker ve helva dağıtıldı. Camiden çıkan vatandaşlar, dağıtılanlardan alabilmek için cami avlusunda uzun kuyruklar oluşturdu. Zaman zaman dağıtılanlardan almak isteyen özellikle Suriye uyruklu kişiler izdihama neden oldu.


 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER