banner6

STK’lardan 1 Mayıs çağrısı

Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri “Emek, barış, özgürlük ve adalet için yaşasın 1 Mayıs” pankartı açarak Adanalıları 1 Mayıs’ta yapılacak etkinliklere davet etti.

STK’lardan 1 Mayıs çağrısı

  

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Türk İş, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Adana Tabip Odası üyeleri Adanalıları 1 Mayıs’ta yapılacak etkinliklere davet etti.

Öğlen saatlerinde İsmet İnönü Parkı’nda toplanan Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri “Emek, barış, özgürlük ve adalet için yaşasın 1 Mayıs” pankartı açtı. Ardından ise grup adına KESK Dönem Sözcüsü Tekin Müjde basın açıklamasını okudu. 1 Mayıs'ın işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu belirten Müjde, bu yıl Adana'da yapılacak etkinliklerin 1 Mayıs günü Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünden başlayacağını belirterek vatandaşları katılıma davet etti.

Tekin Müjde, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ülke taşeron cumhuriyetine dönüştürülürken, iş cinayetlerinde dünya liderliğini kaptırmayan bir ülkede emeği ile yaşamaya çalışıyorken, işçi sınıfının büyük bir bölümü sefalet ücretleri yüzünden borç batağında boğulmuşken, barınmadan ulaşıma eğitimden sağlığa her alanda piyasanın efendileri haklarımıza göz dikmişken, kentlerimiz yağmalanıyorken, örgütlenme hakkımız hukuk dışı yollarla gasp edilmeye çalışılıyorken ve bu hırsızlık düzeni şiddet ile zor ile hile ile hurda ile korunuyorken işçi sınıfının payına düşen meydanlara çıkmaktır. Emek, barış, özgürlük, adalet ve demokrasi için herkesi alanlara davet ediyoruz.”

Grup açıklamanın ardından 1 Mayıs’a davet bildirilerini çarşı genelinde dağıttı.Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42