banner6

Süreyya Nuhoğlu’na anlamlı plaket

Mardin Merkez Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası Yaptırma, Yaşatma ve Çocuk Esirgeme Kurumu Derneği, bayanlar için hazırladığı “2014 Yılına Merhaba” yemekli toplantıda Mardinli bayanlar bir araya geldi. Hayırseverliğiyle tanınan ve eğitime büyük katkı veren Süreyya Nuhoğlu’na da dernek tarafından teşekkür plaketi verildi.

Süreyya Nuhoğlu’na anlamlı plaket

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Yemekte bir konuşma yapan dernek başkanı Aydan Demirkesen, “ Çocuk yuvasında ve sevgi evlerinde barınan çocukların daha iyi ve daha mutlu olabilmeleri için siz değerli Mardin kadınlarının sevgilerine ihtiyacı vardır. Sizlerin katkısı bu çocukları çok sevindirecektir.” dedi.

Derneğe bağışta bulunan Süreyya Nuhoğlu’na onur plaketi verirken konuşan Başkan Demirkesen, ” Sürayya Hanım her zaman katkı yapmıştır ve yapmaya devam ediyor kendisine teşükkür ederiz. Allah kendisinden razı olsun. ” dedi.

Her zaman çocukların yanlarında olduğunu belirten Sürayya Nuhoğlu ise şunları söyledi:

“Yuvalarda barınan bu çocuklarımız da bizim evlatlarımızdır. Ben burada söylemek istemem ama eşim Kabala Belde Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu yıllardır öğrencilere yaptırdığı 400 kişilik bir pansiyon var. Öğrencilerimiz burada kalıyorlar. Mardinli bu öğrencilerimize ve yuvadaki çocuklarımıza yardımcı olmak zorundadır. Biz bunu kendimize görev olarak kabul ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER