banner6

TMMOB’dan KESK’e destek

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Çalışma Grubu, Kamu Emekçileri Sendikası’nın (KESK) ülke genelinde 28-29 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği laiklik mitingine destek verdi.

TMMOB’dan KESK’e destek


 


ADANA (İHA) - İKK Çalışma Grubu adına Şule Bahar Ünnü, Arzu Özdal İdem, Gizem Cansu Ağlagül ve Hülya Yılmaz, Eğitim-Sen’e destek ziyaretinde bulundu.
SES Şube Sekreteri Belgin Işık, Yapıyol-Sen yönetiminden İlksen Temizkan, SES Kadın Sekreteri Güler Cırlaz, Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Şükran Yeşil, Haber-Sen yöneticisi Gülcan Aydın, Eğitim-Sen kadın meclisinden Elif Şan ve Seçil Sönmez’le bir araya gelen çalışma grubu, 28 Mayıs’ta Adana’da gerçekleşecek eyleme ‘Laik toplum, kadınların eğitim ve yaşam güvencesidir’ mesajıyla destek verdi.
Çalışma Grubu adına açıklama yapan Arzu Özdal İdem ve Şule Bahar Ünnü, “Laik eğitim, laik yaşam ve iş güvencemize sahip çıkıyoruz. Tüm Türkiye genelinde 28-29 Mayıs tarihlerinde KESK tarafından düzenlenen, Adana Bölgesinde 28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan eyleme Adana İKK Kadın Çalışma Grubu olarak desteklerimizi bildirmek adına ziyarette bulunduk. İKK Kadın Çalışma Grubu olarak özellikle kız çocuklarının eğitim hakkının gasp edilmesine, laik eğitime ve iş güvencesine yönelik uzatılacak her ele tavrımızın çok sert olacağını, diğer STK ve emek örgütleri ile birlikte sesimizi her platformda duyuracağımızı ve bu amaçla yapılacak olan tüm mücadelelerde yer alacağımızı belirtir, KESK ile dayanışma içinde olacağımızı bildiririz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 16:39

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER