banner6

Turhan: Darbe İslam coğrafyasına yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, darbe girişiminin sadece Türkiye’ye değil, İslam ve mazlumlar coğrafyasına karşı yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Turhan: Darbe İslam  coğrafyasına yapıldı


ADANA (İHA) - AGD öncülüğünde yaklaşık 50 siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, darbe girişimini protesto etmek Fuzuli Caddesi'nde toplandı. Buradan konvoylar halinde İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı’na hareket eden grubun önü Sezai Karakoç Bulvarı’nda polis tarafından kesildi. Türk bayrağı ve çeşitli pankartlar taşıyan grup, "Kahrolsun ABD, kahrolsun İsrail” ve “Darbeye karşı omuz omuza, Avrupa değil İslam Birliği" sloganları attı. Kalabalık grup, ABD bayrağını yaktı, İsrail bayrağını parçaladı.
Burada konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Türkiye’nin yüreğine bir hançer gibi saplanmak istenen bir darbe girişimi ile karşılaştık. İnsanlarımız sokaklara döküldü. Rabbimizin inayetiyle bu darbe gerçekleştirilemedi. Bu yaşanan hadise o kadar sıkıntılıdır ki sadece 3-5 askerin gerçekleştirdiği bir çalışma değildir. Bu yapılan İslam coğrafyasına ve mazlum coğrafyalara gerçekleştirilen bir darbe sürecidir” dedi.
İncirlik Hava Üssü’nün kapatılmasını isteyen Genel Başkan Turhan, “Bu eylemi İncirlik Hava Üssü’nde gerçekleştiriyoruz. İncirlik Üssü’nden 1954’den bu güne kadar Türkiye’yi muhafaza etmek için değil, İsrail’i muhafaza etmek için uçaklar kalktı. Bizim İncirlik mücadelemizde en önemli sebeplerden bir tanesi
Bizler bağımsız bir ülkeyiz. Allah aşkına bu bağımsız ülkenin içerisinde NATO üssünün, Amerikan üssünün ne işi var” diye konuştu.
Okunan duaların ardından kalabalık, sessizce dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 13:08

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER