banner6

Türk-İslam Aleminin Kurban Bayramı kutlu olsun

Türk-İslam Aleminin Kurban Bayramı kutlu olsun

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü bayram mesajı yayınladı

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Kurban Bayramı, milletimizin ve İslam Alemi’nin birliğine beraberliğine, aradığı huzuru bulmasına vesile olsun" dedi. 

Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, ülkede yaşanan teröre değindi ve hainlerin emellerine ulaşmasının mümkün olmadığını belirtti. Başkan Sözlü, millete hizmet ederek, vatanın değerini artırmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi, Adanalıların ve Türk-İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutladı.
Sözlü, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, milletçe zor zamanlardan geçildiğini ifade ederek “Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz ki bir mübarek Kurban Bayramı’na daha ulaştık. Bu bayrama ulaşırken milletçe zor zamanlar geçiriyoruz. Aziz milletimizin birliğine saplanmış bir hançer olan hain PKK terör örgütü ne yazık ki iki aydır ülkemizi kana buladı. Memleket evlatları, ana kuzuları şehit ediliyor. Milletçe bir matemi yaşayarak bayramı idrak edeceğiz. Bedeli ödenmiş bir vatan için yeniden bedel ödememiz söz konusu değil. Ama binlerce yıldan beri üzerinde yaşadığımız, ecdadımızın bize armağanı olan bu vatan coğrafyası, ilelebet Müslüman Türk Milleti’nin olacaktır. Anadolu’da hiç bir kavim, topluluk, millet bizim gibi bin yıldan fazla varlığını sürdürmemiştir. Biz bu coğrafyada binlerce yıldan daha fazla olmaya Allah’ın izniyle devam edeceğiz. Dünya, insanlık var oldukça, Türk Milleti de Anadolu’da olacaktır. Terör örgütü PKK, Türkiye’de son yıllarda gösterilen yönetim zafiyetinden dolayı silahlanmış, teçhizatlanmış olabilir ama söz konusu zayıf dönem dahi, onların emellerine ulaşmasına asla olanak tanımayacaktır. Hainler bu milletten hak ettiği cevabı alacaktır” ifadelerini kullandı.
Başkan Sözlü, mesajında daha sonra şunlara yer verdi:
“Şehitlerimiz, bu coğrafyanın kıymetini artırıyor. Belediye olarak yaptığımız hizmetler de üzerinde yaşadığımız bu vatan coğrafyasının kıymetini artırıyor. Biz de Cumhuriyet nesli olarak bu topraklara, insanımıza, milletimize hizmet ederek vatan coğrafyasının kıymetini, değerini artırmak zorundayız. Yolumuz hizmet yoludur. Bizim için, kendimiz için değil, ülkemiz, milletimiz, hemşehrilerimiz için her gün daha fazlasını yapmaya mecburuz. Bu şuurla Adanalı hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Kurban Bayramı için bütün arkadaşlarımız, ilgili birimler gerekli hazırlıkları yerine getirdi. Cenab-ı Allah nice Kurban Bayramlarına milletimizi ve İslam Alemi’ni ulaştırsın. İnşallah Kurban Bayramı ve yaptığımız dualar milletimizin birliğine, beraberliğine, İslam Alemi’nin birliğine beraberliğine, aradığı huzuru bulmasına vesile olsun. Hemşehrilerimin ve Türk-İslam Alemi’nin bayramını tebrik ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER