Ünüvar: Bayramlar kardeş olma günüdür

Ünüvar: Bayramlar kardeş olma günüdür

ADANA(İLKHABER) – AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, bayramların manevi duyguları ön plana çıkartan, insanları bir araya getiren, millet olarak değer verdiğimiz özel günler olduğunu ifade etti.

Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Ünüvar, mesajında şöyle dedi:

“Millet olarak zor ve sıkıntılı günler geçirdiğimiz bir dönemde eriştiğimiz Kurban Bayram'ı, bize bayramın ne et, ne de tatil olmadığını göstermektedir. Bayramlar kaynaşma, kardeş olma, küskünlüklerin sona erip kardeşliğin inşaa edilme zamanıdır. Milletimizi birbirine düşürüp, asırlardır kardeş olarak yaşayan bu milleti fitne ateşi ile yakmak isteyenler için en güzel cevap olacaktır. Vatan bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin ortak namusudur. Bu vatanda yaşayan kardeşlerimizle hep beraber yaşayıp, hep birlikte korumalıyız.

Kurban Bayram'ı Allah’a teslimiyetin ifadesidir. Bu teslimiyetin ifadesi olarak Bayramlarda ihtiyaç sahiplerini de hatırlamalı, ihtiyaç sahipleriyle bayramın heyecanını birlikte yaşamalıyız.

Kurban Bayramının Ülkemize ve Milletimize hayırlara vesile olmasını diler, herkese hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, mübarek Kurban bayramınızı kutlarım.”

      

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2