banner6

Vali Büyük, halkla bayramlaştı

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Sabancı Merkez Camii’nde kıldığı bayram namazı sonrasında camide Adanalılarla bayramlaştı.

Vali Büyük, halkla bayramlaştı

ADANA (İLKHABER)-  Bir ayı Allah rızası için oruç tutarak geçiren ve teravihlerde saf tutan vatandaşlar, Ramazan Bayramı namazını kılmak için camilere akın etti. Adanalılar, bayram namazı sonrasında İslam ülkelerinde akan kanın durması ve İslam kardeşliği için dua etti.

 Bu arada bir çok camide olduğu gibi cemaat Merkez Sabancı Camii’ne de sığmadı. Bayram namazı öncesinde vaaz veren Adana İl Müftüsü Arif Gökce, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Bayramların kardeşlik, dostluk, sevgi, saygı, muhabbet gibi insani ilişkilerin pekiştirildiği günler olduğunu belirten Müftü Gökce, Müslümanlar arasındaki kırgınlıkların son bulmasını istedi. Arif Gökce, vaaz konuşmasının sonunda ise İslam coğrafyasına barış ve huzur gelmesi için cemaatle birlikte dua etti.

 Müslümanlar ayrıca bu mübarek günde, kendilerine, ailelerin, dost ve akrabalarına, memleketlerine, İslam dünyasında akan kanın durması ve İslam kardeşliği için dua etti. Ayrıca kılınan bayram namazının ardından  okunan hutbede de barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 Bayram namazı sonrasında ise, Adana Valisi Mustafa Büyük, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur ve Müftü Gökce ile birlikte camide Adanalılar ile bayramlaştı. Cami içinde yapılan bayramlaşma sırasında vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, Vali Büyük camii çıkışında da halkla bayramlaşmaya devam etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42