Vali Büyük: Millet olma şuurumuzu, sonsuza dek koruyacağız

Vali Büyük: Millet olma şuurumuzu, sonsuza dek koruyacağız

Vali Büyük: Millet olma şuurumuzu,  sonsuza dek koruyacağız

 

 Adana Valisi Mustafa Büyük, "İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı pekiştireceğine olan inancım tamdır" dedi.

Vali Büyük, yayınladığı mesajda, bayramların barış, sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren çok önemli ve özel günler olduğuna dikkat çekti. Vali Büyük, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sevgi ve barışla harmanlandığı toplumumuzda, “millet olma şuurunun” güçlendiği çok özel günlerdir.
Ülke ve millet olarak içinden geçtiğimiz zor süreçte idrak ettiğimiz Kurban Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki; Bu cennet vatanda barış ve huzur ortamında kardeşçe yaşamamızı bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecektir. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin kararlılıkla uygulandığı ülkemiz, her bireyiyle ‘millet’ olma şuurunu sonsuza dek muhafaza edecektir. İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı pekiştireceğine olan inancım tamdır.
Bu duygularla; millet olarak kardeşlik duyguları içinde İdrak ettiğimiz bayram sevinci ve coşkusuyla, sağlık, esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı, kesilen kurban ve edilen duaların kabulünü Yüce Allah'tan diliyor, vatan ve millet yolunda görev yapan ve bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet. Aileleri ve yakınlarına sabır niyaz ediyor, Aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2