banner6

Vali Küçük: Çocuklarımıza acımayanlara biz de acımayacağız

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ‘Çocuklarımıza acımayanlara, merhamet etmeyeceğiz’ dedi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük önümüzdeki günlerde Şanlıurfa’da çocuk yaşlarda artan uyuşturucu kullanımının azaltılmasına yönelik eylem planını açıklayacaklarını söyledi.

Vali Küçük: Çocuklarımıza acımayanlara biz de acımayacağız

 

 

 

NEDİM ATİLLA

ŞANLIURFA-Vali İzzettin Küçük İlkhaber Gazetesi Şanlıurfa Muhabiri Gazeteci Nedim Atilla’nın sorularını yanıtladı. Vali İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret eden Gazeteci Nedim Atilla, Vali Küçük’e gündeme ilişkin sorular yöneltti.

 

Uyuşturucuyla mücadeleyi başlatıyoruz.

 

Uyuşturucu kullanımının küçük yaşlara kadar düştüğü Şanlıurfa’da, Vali İzzettin Küçük, önümüzdeki günlerde uyuşturucuyla mücadele için ciddi bir çalışma başlatacaklarını belirtti. Anne babalardan çocuklara sahip çıkmalarını isteyen İzzettin Küçük, uyuşturucu ile mücadele eylem planında Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Müftülük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Belediye’nin ve STK’ların yer alacağını söyledi.

 

Şanlıurfa’ya Gıda Üreticileri Sitesi kurulacak.

 

Vali İzzettin Küçük, merdiven altı diye tabir edilen yerlerde gıda üretiminin engellenmesi amacıyla Şanlıurfa’da 2 bin dönümlük arazide, Gıda Üreticileri sitesinin kurulacağını belirterek, konu ile ilgili toplantının 24 Nisan’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli ve üreticilerin katılımıyla gerçekleştirileceğini ifade etti.

 

Yeni okullar yapılacak.

 

Şanlıurfa’da sınıf başına düşen öğrenci sayısının fazla olduğuna da dikkat çeken Vali Küçük, il merkezi ve ilçeler de birçok yeni okulun inşa edileceğini, kentin eğitim seviyesinin yükseltileceğini, sınıf başına düşen öğrenci sayısının 28’lere düşene kadar yeni okul yapımlarının devam edeceğinin de altını çizdi.

 

Şanlıurfa’ya yeni OSB’ler.

 

Şanlıurfa’nın zengin katmanlı ve derin bir şehir olduğunu da vurgulayan Vali Küçük ‘Şanlıurfa çok mübarek isimlendirilmesiyle Peygamberler Şehri. Tabi ki bu sadece Şanlıurfa’nın bir boyutu. Şanlıurfa tarihi, kültürü ve ekonomik potansiyeli ile de güçlü ve ümit var bir şehir. Kentimizin sanayisini geliştirmek için yoğun çaba sarf edeceğiz. Üç ve dördüncü bölümlerini kurarak Organize Sanayi Bölgesi’ni birleştireceğiz. İl Genelinde ilçeler de dahil olmak üzere 5-6 tane yeni OSB kuracağız. Şanlıurfa’nın güçlü tarım potansiyelini sanayi ile taçlandırmak istiyoruz. ‘ şeklinde konuştu.

 

Şanlıurfa Turizm’i atağa geçiyor.

 

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük kentin turizmini atağa geçirecek projeler hazırdıklarını, hazırladıkları projelerin 20 gün içerisinde tanıtılacağını, Perşembe günü Şanlıurfa’ya bir tasarım ekibinin geleceğini ve bu ekibin Şanlıurfa’nın değerlerini tasarım haline getirecek hediyelik eşyalar yapacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER