Vali Küçük: Kalplerdeki merhamet duygusunun katlanarak artmasına vesile olur

Vali Küçük: Kalplerdeki merhamet duygusunun katlanarak artmasına vesile olur

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA-Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında kırgınlıkların son bulması ve tüm İslam coğrafyasına kardeşlik ve hoşgörü dileklerinde bulunan Vali Küçük şunları söyledi:

“Tüm Müslüman coğrafyasında olduğu gibi; ülkemizde ve sadakati uğruna İsmail’ini kurban etmeye hazır Hz. İbrahim’in memleketi Şanlıurfa’mızda da birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğine inandığım bir Kurban Bayramının daha arifesindeyiz.

 

Sulh demek, yardımlaşmak demek, kaynaşmak demek olan Kurban Bayramlarında muhtaçların korunması, yetimlerin sevindirilmesi ve kırgınlıkların son bulması bu mübarek günlere mana katan köklü değerlerimizdir. İdrak etmek üzere olduğumuz mübarek Kurban Bayramının tüm dünyada kardeşlik ve hoşgörüye, yardıma muhtaç kişilere karşı kalplerdeki merhamet duygusunun katlanarak artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere; tüm milletimizin ve İslam aleminin bayramını kutluyor, mübarek Kurban Bayramının herkese sağlık, huzur, sevgi ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2