Vali Küçük: Ülkemize hayırlı olsun

Şanlıurfa’da resmi erkan ve siyasetçiler oy kullandı

Vali Küçük: Ülkemize hayırlı olsun

 

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA-AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı ve Çalışma, Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, oyunu Şanlıurfa 2002 Vakıflar İlköğretim Okulunda kullandı. Saat 14.00’da Vakıflar İlköğretim Okuluna gelen Çelik, okul girişinde vatandaşlarla sohbet etti. Seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulundu. Eski Bakan Çelik, oyunu 1337 nolu sandıkta kullandı. Milletvekili adayı Çelik, oy kullanımının ardından Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, birkaç lokal olayın ve bazı tahriklerin dışında, seçimlerin Şanlıurfa’da huzurlu geçtiğini belirtti.

Milletin kararı neyse, hepimiz saygı göstermeliyiz.

Yaşanan birkaç olayın dışında sosyal medyadaki bazı olumsuz çağrıların olduğunu da ifade eden Çelik ‘Şanlıurfalılar özgür iradeleriyle sandığa gidiyorlar, oylarını kullanıyorlar. Temennimiz seçimlerin huzur içerisinde tamamlanması ve millet iradesinin, Urfalıların iradesinin ortaya çıkmasıdır. İnşallah birkaç saat sonra netice ortaya çıkacak. Milletimizin kararı neyse hepimizin saygı göstermesi gerekiyor. Herkes sonucu kabullenmelidir. Mevcut sonuçlara göre de geleceğin Türkiye’sinin inşası konusunda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek durumundadır. Viranşehir’de seçimleri bir nebze izledim. Saat 14.00’a kadar sükûnet içerisinde devam ediyordu. Bazı bölgelerde yapılan bazı bireysel tartışmaların getirmiş olduğu huzursuzluklar var. Bunlar umarım o çerçevede kalır. ‘ dedi.

Katılım ne kadar yüksek olursa, o kadar memnun oluruz.

Bir gazetecinin, 7 Haziran seçimlerine göre seçime katılım oranının yüksek olduğunu hatırlatması üzerine görüşünü dile getiren Faruk Çelik ‘Türkiye’de 4 aylık dönemde yaşanan tablo, bölgemizde ciddi sorunların yaşandığı bir ortamda, Türkiye’nin hükümet kuramaması çok ciddi rahatsız edici bir durum. Dolayısı ile vatandaşların seçime biraz daha sorunu çözmeye yönelik bir yaklaşım içerisinde olduğunu gözlemliyorum. Vatandaş da heyecan var. 7 Haziran’dan sonra yaşananlarla ilgili kendi üzerine düşen sorumluluk anlayışı ile sandıklara koşuyorlar. Katılım oranı ne kadar yüksek olursa o derece memnun oluyoruz. ‘ dedi. Çelik, konuşmasının sonunda seçim sürecinde huzuru ve güvenliği sağlayan kolluk kuvvetlerine, sandık görevlilerine ve sandık başına gelen vatandaşlara teşekkür etti.

4 bin polis, 4 bin 500 asker görev yaptı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, eşi ile birlikte oy kullandı. Şanlıurfa'da seçim güvenliğini 4 bin 500 asker ile 4 bin polisin sağladığını söyledi. Seçimlerin Türkiye ve Şanlıurfa'ya hayırlı olması dileğinde bulundu.

Eşi Ayişe Küçük ile birlikte oy kullandı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, eşi Ayişe Küçük ile birlikte oyunu kullandı. Vali Küçük, seçimlerin huzur içerisinde geçtiğini söyledi. Vali Küçük, saat 10.45 sıralarında oyunu kullanmak üzere eşi ile birlikte Rasime Polat İlköğretim okuluna geldi. 2086 nolu sandıkta eşi Ayişe Küçük ile birlikte oyunu kullandı.  Vali Küçük, çıkışta oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti. Fotoğraf çektirmek isteyen bir ailenin ricasını geri çevirmedi. Vali Küçük, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Vali Küçük Şanlıurfa’da seçim güvenliğini sağlamak için 4 bin polis ile 4 bin 500 jandarma personelinin görev yaptığını söyledi. Seçimlerin Türkiye ve Şanlıurfa’ya hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Küçük ‘Doğu illerinde oy kullanımı saat 07.00’da başladı. Şuan saat 11.00. Çok şükür hiçbir olay meydana gelmedi. Allah nazardan korusun. Bu saatten sonra da inşallah bir olay olmaz. Mühim olan vatandaşlarımızın oylarını huzur ve hürriyet içerisinde kullanmaları. Bütün görevlilere teşekkür ediyorum. Polisimiz şehirde, jandarmamız ise kırsalda görev yapıyor. Bunun dışında özel harekat ve yine jandarmadan oluşan gezici ekiplerimiz var.’ Dedi. 

Gülpınar Siverek'te Oy Kullandı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, oyunu dedesinin adını taşıyan Halit Gülpınar İlköğretim okulunda kullandı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Milletvekili adayı Kasım Gülpınar, 1 Kasım Genel Seçimlerinde oyunu Siverek'te kullandı. Milletvekili Gülpınar, öğlen saatlerinde AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ile birlikte dedesinin adını taşıyan Ofis mahallesindeki Halit Gülpınar İlköğretim okuluna geldi. Okula girişi sırasında vatandaşlarla sohbet eden Gülpınar, oyunu kullandığı sınıfta sandık görevlilerileriyle tokalaştı. Gülpınar, oyunu 1331 nolu sandıkta kullandıktan sonra okuldan ayrıldı. Gülpınar, seçimlerin Şanlıurfa ve Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulundu.

Ekinci: Rabbim Huzur ve İstikrarımızı Daim Eylesin

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 1 Kasım Genel Seçimleri için oyunu kullandı. Başkan Mehmet Ekinci, oyunu Eyyübiye ilçesinde kullandı. Ekinci, eşi Ayşe Ekinci ile birlikte Eyyübiye ilçesinin Bozhöyük mahallesine geldi. Burada kurulan 2256 nolu sandıkta eşi ile birlikte oy kullanan Ekinci 'Rabbim huzur ve istikrarımızı daim eylesin' dedi. 1 Kasım Genel seçimlerinin Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulundu.

Başkan Beyazgül Oyunu Oğlu ile Birlikte Kullandı

AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, oğlu Abdullah Beyazgül ile birlikte OY'unu kulandı. AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'da oyunu kullanan ilk siyasetçi oldu. Başarılı bir seçim süreci geçiren İl Başkanı Beyazgül, bugün sabahın erken saatlerinde oğlu Abdullah Beyazgül ile birlikte Vakıflar İlköğretim okuluna geldi. Başkan Beyazgül, oğlu ile birlikte 1123 nolu sandıkta oyunu kullandı, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi.

Akyürek Oyunu Viranşehir'de Kullandı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mehmet Akyürek, seçim bölgesi Viranşehir'de oy kullandı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mehmet Akyürek, Viranşehir ilçesinde oyunu kullandı. Şanlıurfa 24. dönem Milletvekili olan Akyürek, Viranşehir'in Tekke mahallesinde oyunu kullandı. Tekke mahallesinde kurulan 1253 nolu sandıkta oyunu kullanan Akyürek, seçimlerin Türkiye ve Şanlıurfa'ya hayırlar getirmesini temenni etti. 

Başkan Çiftçi Karaköprü’de oyunu kullandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, 26. dönem genel seçimleri için Karaköprü ilçesinde bulunan Şanlıurfa Fen Lisesi'nde eşi Sema Çiftçi ile birlikte kullandı.

Seçimlerin sağduyulu bir şekilde geçmesini temenni eden Başkan Nihat Çiftçi, kullandığı oyun vatana millete hayırlı olmasını diledi.  Başkan Nihat Çiftçi, okullarda bulunan sandık görevlilerini ziyaret ederek başarı dileğinde de bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2