banner6

Ya bomba olsaydı

Çukurova Üniversitesine ait yemekhanelerde bomba ihbarı yapılması öğrencileri ve eğitim çalışanlarının paniğe kapılmasına neden oldu.

Ya bomba olsaydı

Ya bomba olsaydı

 
 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Üniversitesine ait yemekhanelerde bomba ihbarı yapılması öğrencileri ve eğitim çalışanlarının paniğe kapılmasına neden oldu.

Edinilen bilgilere göre, olay saat 11:00 sularında meydana geldi. Yemekhanelerde bomba olduğuna yönelik yapılan ihbarın ardından yemekhanelerin içinde bulunanlar dışarı çıkartıldı. Bomba imha ekiplerinin özel eğitimli köpeklerle geldiği üniversite yemekhanelerinde detaylı bir arama yaptı. Çevre güvenliği alınan öğrenci yemekhanesi ve öğretim üyesi yemekhanelerinin bulunduğu alan çok sayıda öğrenci ve eğitim görevlisinin toplandığı görüldü.

ÖĞLE YEMEĞİ SAATİNE DENK GELDİ

İlk arama öğrenci yemekhanesinde gerçekleşti. Burada yaklaşık yarım saat özel eğitimli köpeklerle arama yapan ekipler daha sonra ise eğitim çalışanlarının kullandığı yemekhaneye yöneldi. Burada da arama çalışmalarını sürdüren ekipler, herhangi bir bomba ve benzeri bir cisme rastlayamadı. Öğle yemeği saati olduğu için yemekhanelerin önünde kalabalık kitleler oluştu.

ÖĞRENCİLERİN ÇANTALARI ARANDI

Öğrenci yemekhanesine gelen birçok öğrenciye, “Bu gün öğlen yemeği yok bomba ihbarı yapıldı “dendiği öne sürüldü. Öğrencilerin bazıları dışarıda yemek ihtiyacını gidermek üzere alandan ayrıldı. Kalan öğrenciler ise bir süre sonra yemekhaneye alındı. Ancak üzerlerinde çantası olan öğrencilerin çantaları olası bir bomba şüphesi nedeni ile üniversitenin güvenlik görevlileri tarafından didik didik arandı.

BASIN AÇIKLAMASI VARDI

Yapılan bomba ihbarı saatinde birçok STK ve Çukurova Öğretim Elamanları üyelerinin ortak basın açıklamasının da olması dikkatlerden kaçmadı. Bomba imha ekipleri son olarak öğretim görevlilerine ait yemekhanede yaptığı aramanın ardından yemekhaneyi tekrar kullanıma açtı. Yapılan ihbar asılsız çıktı. Ancak bomba şüphesi dahi üniversitede korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER