banner6

Yatırımcı bekliyoruz

Sri Lanka Büyükelçisi Amza, ziyaret ettiği Sözlü’ye, iş adamlarına çağrıda bulundu

Yatırımcı bekliyoruz

Aydın GÖKÇEOĞLU
ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Güney Asya ülkelerinden Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza’yı makamında konuk etti. Başkan Sözlü, Türkiye ve Sri Lanka arasında yıllık 122 milyon dolar seviyesindeki ticaret hacmini artırmak için karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesini arzuladıklarını belirtti.
Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza, Başkan Hüseyin Sözlü’yü ziyaretinde Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ekonomik ilişkileri değerlendirdi. Konuk Büyükelçi Amza, turizm başta olmak üzere ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için Türkiye’nin büyük illerinde bir dizi görüşmeler yaptıklarını kaydedip, “Türk iş adamlarını ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Adana’daki temaslarımızda da sanayici ve işadamlarına Sri Lanka’daki yatırım imkanlarını anlatıyoruz” dedi.

"Karşılıklı ticaretin gelişmesinden mutlu oluruz"
Başkan Hüseyin Sözlü de Büyükelçi Amza’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti vurgulayıp, Sri Lanka ve Türkiye arasındaki ticarette demir-çelik, tekstil ve kuru baklagiller ile çay, kauçuk ürünleri ve bebek giyiminin öne çıktığını, bu sektörlere yenilerinin eklenmesinden mutluluk duyacaklarını söyledi. Sözlü, “Türkiye Cumhuriyeti ile Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti arasındaki işbirliğini güçlendirecek çalışmalara Adana olarak destek vermek görevimiz. Adanalı sanayicilerimizin Sri Lanka’daki ticari faaliyetlerini geliştirecek, yeni yatırım imkanları yaratacak ortak projelere açığıyız” diye konuştu.
Başkan Sözlü, ziyaret anısına Büyükelçi Amza’ya plaket ve bozkurt heykelciği hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 16:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER