banner6

Yılların hasreti dindi

Mardin Ticaret Lisesi’nden değişik tarihlerde mezun olan öğrenciler düzenlenen pilav gününde bir araya geldi.

Yılların hasreti dindi

 

1970 yılı ve sonrasında Mardin Ticaret Lisesi’nden mezun olan öğrenciler bir araya gelerek hasret giderip birbirlerine öğrencilik anılarını anlattılar.

 

Düzenlenen programda konuşan Mardin Ticaret Lisesi mezunlarından Nurullah Budak, önümüzdeki yıllarda buluşma günlerini başka illerde de yapacaklarını belirterek, “Bundan sonra  sadece Mardin’de değil Türkiye’nin çeşitli illerinde de düzenleyeceğimiz pilav günü programları ile eski mezunlarımızı buluşturup birbiriyle kaynaştıracağız.” dedi.

 

Adnan AVUKA

 

MARDİN-(İLKHABER) Mardin Ticaret Lisesi’nden çeşitli tarihlerde mezun olan öğrenciler yıllar sonra bir araya gelerek aynı sıralarına yeniden oturdu. Sevinç ve duygu dolu anların birlikte yaşandığı programda, yeniden öğrencilik yıllarına dönen eski mezunlar okul önünde hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

1970 yılından sonra Mardin Ticaret Lisesi’nden mezun olan öğrenciler düzenlenen pilav gününde bir araya geldi. Mardin Ticaret Lisesi’nde uzun süre görev yapan emekli öğretmenler İsmet Şahkulubey ve Abdulkerim Ağırakçe’nin de katıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı. Yıllar sonra öğretmenlerinin elini öpme fırsatı bulan eski öğrenciler ise büyük heyecan yaşadı.

 

Yaklaşık 300 mezunun katıldığı programda dönemin unutulmayan öğrenci ve öğretmenleri ile ilgili anıların anlatılması ise büyük kahkahalara neden oldu. Öğrenci ve öğretmenlerin başlarından geçen ve unutulmayan olayların anlatıldığı sırada bazı mezunlar ise duygu dolu anlar yaşadı.  

 

Düzenlenen programda ayrıca emekli öğretmenlere okul aile birliği tarafından plaket verildi.

 

Programda konuşan, Mardin Ticaret Lisesi mezunlarından Nurullah Budak, eski mezunları buluşturmak adına Türkiye’nin çeşitli illerinde de pilav günü düzenleyeceklerini söyledi. Nurullah Budak, “Mardin Ticaret Lisesi mezunlarını buluşturmak adına bundan sonra daha büyük girişimlerde bulunacağız. Ve Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenleyeceğimiz pilav günleri ile eski mezunlarımızı bir araya getirip birbiriyle kaynaşmasını sağlayacağız.” dedi.

 

Mardin Ticaret Lisesi’nin eski ve mevcut öğretmenlerinin de bulunduğu programda konuşan emekli öğretmenlerden İsmet Şahkulubey ile Abdulkerim Ağırakçe ise “Mardin Ticaret Lisesi’ni daha üst düzeye taşımak ve başarısını daha da yükseltmek için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. O kadar mutluyuz ki mezun ettiğimiz öğrencilerimizden bazıları milletvekili, bazıları doktor, bazıları mühendis ve bazıları da gazeteci oldu. Bugün ülkenin çok önemli yönetim kademelerinde bulunan öğrencilerimiz de var. Bu durum bizleri çok mutlu ediyor. Mardin Ticaret Lisesi artık yalnız değil.” diye konuştular.

 

Programın tertip komitesinde Hamza Nayır, Şehymus Altınteri ve Mutlu Bayraktar yer alırken programın sponsorluğunu ise Nurullah Budak, Adnan Altun, Çetin Sümer, Mahmutoğulları ve Cüneyt Coşkun Lokman üstlendi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER