banner6

5 Cinayet sanığına 250 yıl hapis

Adana'da 4 yıl önce 2 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 5 kişiye 50'şer yıl hapis cezası verildi.

5 Cinayet sanığına 250 yıl hapis
5 Cinayet sanığına 250 yıl hapis

 

 

  ADANA (İHA) - Adana'da 4 yıl önce 2 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 5 kişiye 50'şer yıl hapis cezası verildi. 

  Olay, merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Akıncılar Mahallesi'ndeki bir oto yıkama dükkanında, 8 Ocak 2008 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre; çıkan silahlı çatışmada, büfeci Cemil Nergiz (28) ile Tufan Erdal (23) öldürüldü. Olayla ilgili Nergiz'in ağabeyi Ali Nergiz tutuklandı. Cinayetin ardından çalışma başlatan polis, tehdit ve baskı yaparak iş yerlerinden zorla haraç topladığı öne sürülen Ali Nergiz'in de üyesi olduğu iddia edilen çete üyelerine yönelik operasyon düzenledi ve 35 kişi daha yakalandı.

  Haklarında Özel Yetkili Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde; 'suç işlemek amacıyla ilahlı örgüt kurmak, silahlı örgüte üye olmak, yardım etmek, kasten öldürmek, tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçlarından dava açılan, Ali Nergiz'in de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 36 sanık karar duruşmasına çıktı. Sanıklardan örgüt elebaşılığı ile suçlanan Yüksel Keskin, "İki tarafı da tanırım. Her iki tarafla da problemim yoktur. Zaten kendileri de benimle bir problemleri olmadığını söylemişlerdir. Ben işimi kaybettim. 4.5 yıldır tutukluyum. Tahliye ve beraatımı istiyorum" dedi.

  Mahkeme heyeti, silahlı çatışmada hasmı sandığı kardeşi ile birlikte 2 kişiyi öldürdüğü iddia edilen sanık Ali Nergiz ile cinayete katıldıkları ileri sürülen Osman Peler, İbrahim Mete, Mustafa Vargül, İbrahim Köksal Barbaros ile Cafer Kuşci'ye 50'şer yıl hapis cezası verdi. Ayrıca Yüksel Keskin, Ali Boz ile İrfan Kökli, müşteki sanık Ali Nergiz'e karşı 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan 10'ar yıl 10'ar ay hapis, Habip Bovatekin ise, 12.5 yıl hapis cezası verildi. Yüksel Keskin ayrıca, 'örgüt kurma, yaralamaya azmettirme, tehlikeli madde bulundurma' suçlarından da 11 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 9 sanık hakkında da 'örgüt üyesi olmak, örgüte yardım etmek, güvenliği kasten tehlikeye sokmak, suç delillerini gizlemek' gibi suçlardan 5 ay ile 8 yıl arasında hapis cezası verildi. 17 sanık ise beraat etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER