banner6

Aşkı için katıldığı eylemde gözaltında!

Adana'da işlerine son verilen işçilerden birinin nişanlısı Toroslar EDAŞ karşısında eylem yapan nişanlısına destek için geldiği sırada gözaltına alındı.

Aşkı için katıldığı eylemde gözaltında!
Aşkı için katıldığı eylemde gözaltında!

 
ADANA (İHA) - Adana'da işlerine son verilen işçilerden birinin nişanlısı Toroslar EDAŞ karşısında eylem yapan nişanlısına destek için geldiği sırada gözaltına alındı.  

  Toroslar EDAŞ'ta taşeron şirkete bağlı olarak çalışırken maaşlarını alamadıkları için yaptıkları iş bırakma eylemi üzerine işten çıkartıldıklarını savunan 52 işçi, işlerine dönmek için 54 gündür Toroslar EDAŞ hizmet binası karşısında kaldırımda eylem yapıyor. İşçilerin bugünkü eylemlerine işçilerin eşleri ve çockuları da katıldı. Ailelerin yanı sıra Enerji-Sen Genel Başkanı Kamil Kartal da destek verdi. Bu arada 4 ay önce Sertan Şenol (28) ile nişanlanan Emel Akçan (29) nişanlandıktan hemen sonra

nişanlısı işten çıkartıldığı için uzun süredir çok sevdiği nişanlısına destek veriyor. Dün sabahta erken saatlerinde nişanlısıne destek için gelen Akçan, ve 16 işçi kaldırım işgali yaptığı gerekçesiyle zabıta tarafından uyarıldı. Ancak işçiler ve Akçan, kaldırımı boşaltmayarak zabıtaya direndi bunun üzerine zabıta polis çağırdı. Polisin de eylemlerine son vermesini istediği işçiler, eylemlerinde kararlı olduklarını söyleyince çevik kuvvet ekipleri tarafından gözaltına alındılar. Akçan nişanlısıyla el ele gözaltına alındı. Bu arada Enerji-Sen Genel Başkanı Kamil Kartal da gözalatına alındı. Gözaltına alınan şahıslar otobüslere bindirilerek sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi.  

  Sağlık kontrolüne nişanlısıyla ele ele gelen Akçan, nişanlısının biran olsun elini bırakmayarak, "Ben nişanlıma destek için buradayım. Nişanlanalı 4 ay oldu ama evlenmeyi düşünemiyoruz" dedi. Şenol ise Aralık 25'te nişanlandıklarını hemen ardından evlenmeyi düşünürken haksız yere işten atıldığı için evlenemediklerini tek amaçlarının işlerine geri dönmek olduğunu söyledi. Bir işçinin ise eyleme çocuğuyla birlikte geldiği görüldü. İşçiler sloganlar atarak sağlık raporuna çıktıktan sonra kabahatlar kanuna göre ceza yazılarak serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER