Çocuk korkudan gözyaşlarına boğuldu

Eşi boşanmak isteyince kızını alıp inşaatın tepesine çıkan baba, intihar etmek istedi

Çocuk korkudan  gözyaşlarına boğuldu

Eşi boşanmak isteyince kızını alıp inşaatın tepesine çıkan baba, intihar etmek istedi

 

 

Çocuk korkudan

gözyaşlarına boğuldu

 

 

  ADANA (İHA) - Adana'da bir kadın eşinden şiddet gördüğünü ileri sürerek boşanmak için mahkemeye başvurunca, kocası 7 yaşındaki kızını rehin alıp 6 katlı bir inşaatın damına çıkarak intihar etmek istedi. Kız çocuğu korkudan gözyaşlarına boğuldu. 

  Edinilen bilgiye göre, merkez Sarıçam ilçesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 8 yıl önce evlenen Önder (34) ile Özlem Köztuğ (30) çiftinin 1 yıl sonra Ela Nur ismini verdikleri bir kız çocukları oldu.

  Sıvacılık yaparak geçimini sağlayan Önder ile Özlem arasında evlendikten sonra geçim sıkıntısı nedeniyle sorunlar yaşanmaya başladı. İddiaya göre, Önder Köztuğ bu nedenle eşine şiddet uyguladı. Bunun üzerine boşanmaya karar veren Özlem Köztuğ geçtiğimiz hafta içinde de adliyeye giderek boşanmak için dilekçe verdi. Bu duruma sinirlenen Önder Köztuğ, "Sana kızımı göstermeyeceğim" diyerek dün sabah 7 yaşındaki kızını alıp sıva yaptığı inşaata geldi. 6 katlı inşaatın damına çıkan Köztuğ kızını rehin alıp intihar etmek istedi. Eşini de telefonla arayan şahıs, "Kızım benim yanımda birazdan ikimiz de öleceğiz" dedi. Bunun üzerine Özlem Köztug polisi aradı. Polis hemen olay yerine geldi. Olay yerine ambulans ve Cankur ekipleri de çağrıldı. Önder Köztuğ'un kız kardeşi ve bir baldızı da olay yerine geldi. Bir süre sonra 3 kadın dama çıkıp şahsı ikna etmeye çalıştı. Bu sırada Özlem Köztuğ önce "Kızımı ver sen ne yaparsan yap" diye kocasına sert çıktı. Ancak daha sonra kızına zarar vermesinden korkarak, "Tamam anladım sen beni seviyorsun gel in" diye ikna etmeye çalıştı. Ancak öfkeli koca bir türlü ikna olmadı. Bu arada damda Özlem Köztuğ, eşine telefon verme bahanesiyle yaklaşıp pantolonundan tutup indirmek istedi ancak başarılı olamadı.

  Damda soğuktan üşüyen ve korkan 7 yaşındaki kız çocuğu ise babasının yanında sürekli ağladı. Baba Önder Köztuğ, ağlayan kızını öpüp severek teselli etmeye çalıştı. Üşüyen kızına montunu çıkartıp verdi. Ancak kızı sürekli ağlamaya devam etti. Yaklaşık 4 saatın ardından Önder Köztuğ ikna olarak aşağıya indi. Polis tarafından alınan şahıs karakola götürülürken, kız çocuğu şaşkın şaşkın etrafına bakındı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER