banner6

Eşi düşük yaptı diye doktoru bıçakladı

Şanlıurfa'da bir kişi, eşinin düşük yaptığını öğrenmesi üzerine tartıştığı doktoru bıçakladı. Ağır yaralanan doktor, hastanede ameliyata alındı.

Eşi düşük yaptı diye doktoru bıçakladı
Eşi düşük yaptı diye doktoru bıçakladı

 

SEDAT ATİLLA

 

ŞANLIURFA- - Şanlıurfa'da bir kişi, eşinin düşük yaptığını öğrenmesi üzerine tartıştığı doktoru bıçakladı. Ağır yaralanan doktor, hastanede ameliyata alındı. 

OSM Ortadoğu Hastanesi'nde meydana gelen olayda Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Muhittin Hikmet Telli yine bir hasta yakını tara     fından şiddete maruz kaldı ve bıçaklandı.

 

 İddiaya göre Nasır K., tüp bebek yoluyla hamile olan eşi Yüksel K.'yi, muayene olması için OSM Ortadoğu Hastanesi'ne getirerek sağlık kontrolünden geçirmek istedi. Muayene sonucunu açıklayan Dr. Telli, Yüksel K.'nin düşük yaptığını belirtti. Bunun üzerine Nasır K. duruma sinirlenerek Dr. Felli ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine Nasır K., yanında bulundurduğu bıçak ile Dr. Telli'ye saldırdı. Aldığı bıçak darbeleri ile yere yığılan Dr. Telli, ağır şekilde yaralandı.

  Hastanede hemen ameliyata alınan Telli'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, olaya karışan Nasır K., hastane polisleri tarafından gözaltına alınarak, ifadesi alınmak üzere Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Bıçaklanma anı, saniye saniye hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

 OSM Hastanesi Başhekimi İbrahim Halil Baysal görevi başında bıçaklı saldırıya uğrayan meslektaşlarının durumu hakkında bilgi verdi. Baysal neredeyse her gün yaşanan şiddet olaylarını kınadı.

 

 Dün öğle saatlerinde Ortadoğu Sağlık Merkezi OSM hastanesinde eşini tüp bebek tedavisine getiren Nasır Kaplan isimli şahsın Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Muhittin Hikmet Telli'yi bıçaklamasına hastane yönetimi sert tepki gösterdi.  OSM hastanesi Başhekimi İbrahim Halil Baysal neredeyse her gün sağlık çalışanlarına şiddet olayının yaşandığının altını çizerek, hastenede yaşanan son olmasını dilediği olayı ise kınadı.

 

SALDIRILARI KINAMAK YETMİYOR

 

Başhekim İbrahim Halil Baysal saldırı olayı ile ilgili yaptığı açıklamada Yüksel Kaplan isimli kadının iki yıldır hastanelerinde tedavi gördüğünü belirtti.  Baysal, saldırı olayının bir anda geliştiğini ve bu durumun kendilerini üzdüğünü anlattı. Açıklamalarına devam eden Başhekim Baysal ''Tabi ki yaranın hayati tehlikeye neden olan bir yara olmaması sevindirici ama şiddetin derecesi ne olursa olsun nefretle kınanması gereken bir durum. Şu anda neredeyse her gün hastanelerde sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddetleri konuşuyoruz. Bu şiddet olayları konuşulurken herkesin bu olayları samimi bir şekilde ele alması gerekir. Sağlık Bakanının Sayın Başbakanın bu işi sadece nefretle kınaması, artık bunun yetmediğini görüyoruz.  Hasta 2 yıldan beri hastanemize geliyor bu güne kadar bildiğimiz kadarı ile kimse ile bir tartışması kötü diyaloğu olmamış. Hadisenin tam olarak nasıl gerçekleştiğini de tam olarak bilmiyoruz. Şu an için aldığımız bilgi doktor arkadaşımızın başka bir hastayı muayene ederken bu arkadaş içeri giriyor ve doktor arkadaşımızı bıçaklıyor.'' İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER