banner6

Geceyarısı görünmez kaza!

Mersin'den Adana istikametine giden yolcu treni ile Gar'dan manevra için dönüş yapan boş tren çarpıştı, 15 kişi yaralandı

Geceyarısı görünmez kaza!

Geceyarısı görünmez kaza!

 

ADANA (İHA) - Adana'nın Mithatpaşa Mahallesi'nde bulunan Merkez İstasyonu'nda iki yolcu treni çarpıştı. Kazada 15 kişi yaralandı.

  Alınan bilgiye göre, Mersin'den Adana istikametine giden yolcu treni ile manevra için Mersin istikametine ilerleyen boş yolcu treni çarpıştı. Kazada, aralarında makinistin de bulunduğu 15 kişi yaralandı. Vatandaşların kazayı ihbar etmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

VALİ COŞ'TAN AÇIKLAMA

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, iki trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 15 kişinin yaralandığını, söz konusu yarılarının 4'ü hastanede müşahede altına alınırken, 11'inin ise ayakta tedavi edildiğini açıkladı. 

  Kent merkezi Mithatpaşa Mahallesi Merkez İstasyonu'nda yolcu treni ile aynı istasyondan çıkmak için manevra yapan boş yolcu treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 15 kişinin yaralandığı bildirildi. Vali Hüseyin Avni Coş, gazetecilere yapmış olduğu açıklamasında; söz konusu kazada yaralananların 4'ünün hastanelerde müşahede altında tutulurken, 11'inin ise ayakta tedavi edildiğini vurguladı. Coş, yolcu treninin istasyona yaklaştığı sırada seferden dönen trenle çarpıştığı bilgisini de vererek, kazayla ilgili soruşturmanın da başlatıldığını söyledi.

YARALANANLARIN KİMLİKLERİ

Adana'da gece biri boş olmak üzere iki yolcu treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan 15 kişinin kimlikleri belirlendi. 

  Alınan bilgiye göre, gece saat 23.45 sıralarında Adana Tren Garı'na 500 metre kala meydana gelen kazada, Mersin'den Adana'ya gitmekte olan Selim K. ve Yalçın Y.'nin makinistliğini yaptığı ekspres yolcu treni ile manevra için dönüş yapan makinist Şamil G. ve Kasım Ç.'nin kullandığı boş yolcu treni kafa kafaya çarpışmış ve 15 kişi yaralanmıştı.

  Kazada ekspres yolcu treni makinisti Selim K. ve Yalçın Y. ile birlikte yolcular Yaşar Koca, Meryem Koca, Özlem Kaya, Aliş Kalli, Bilal Sarıkaya, Şahin Aşçıeli, Saadet Sert, Timur Şeker, Şöhrettin Keleş, Yalçın Güneş, Ahmet Kütük, Şehmuz Adar ve Yaşar Önal çeşitli yerlerinden yaralandı.

  Yaralılar, Adana'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, 11 yaralının ayakta tedavi edildiği, 4'ünün ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

ÇİFTE SORUŞTURMA AÇILDI

Adana'da gar yakınlarında Mersin'den gelen Ekspres Yolcu treninin dün gece manevra için dönüş yapan boş yolcu trenine çarpması sonucu meydana gelen kazayla ilgili çifte soruşturma açıldı. 

  Alınan bilgiye göre, önceki  gece 23.45'te Adana Garı'na yaklaşık 500 metre uzaklıkta meydana gelen kazada, Mersin'den gelen Selim K. ve Yalçın Y.'nin makinistliğini yaptığı ekspres yolcu treni Adana yönünden çıkıp manevra için dönüş yapmak için hareket halinde olan Şamil G. ve Kasım Ç. yönetimindeki boş yolcu trenine çarpmış, kazada Mersin yönünden gelen trenin 2 makinisti ile 13 yolcu yaralanmıştı.

  Yaralılardan 11'i götürüldükleri hastanede ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi. Aralarında makinistlerin de bulunduğu 4 yaralının ise tedavisi sürüyor.

  Kazanın ardından hasar gören lokomotif ve bir vagonu vinç yardımıyla çeken TCDD 6. Bölge Müdürlüğü ekipleri, raylarda onarım ve bakım çalışması yaptı.

  Kazanın ardından Cumhuriyet Savcılığı ve TCDD 6. Bölge Müdürlüğü'nün ayrı ayrı soruşturma başlattığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42