banner6

Hain pusu

Mayına basan bir binbaşı ve bir uzman çavuş şehit oldu

Hain pusu
Hain pusu

 
 

  DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde araziye döşenen mayının patlaması sonucu 2 askerin şehit olduğu bölgede amatör bir kamera tarafından çatışma anı saniye saniye kaydedildi. 

  Diyarbakır'ın Lice ilçesi Bingöl karayolunda meydana gelen mayın patlamasının ardından bölgeye helikopterlerle asker sevkıyatı yapıldı. Lice-Bingöl karayolu Hedik yol ayrımında meydana gelen mayın patlaması sonucu Lice İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt ile bir uzman çavuş şehit oldu. Abalı köyü yakınlarındaki patlamanın hemen ardından bölgeye sevk edilen kobra helikopterler bölgeyi ateş altına alarak ormanlık alanı ağır silahlarla tararken, operasyon anı amatör bir kamera tarafından kaydedildi. Silah seslerinin hiç kesilmediği görüntülerde ardı ardına silah sesleri gelirken bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

  "2 Haziran 2012 günü saat 20.45 sıralarında Lice Abalı köyü sınırları içerisinde (Diyarbakır-Bingöl karayolunun 50. kilometresinde) yol kesen bölücü terör örgütü mensubu PKK/KCK'lı teröristlerce Diyarbakır ilinden Trabzon iline seyir halinde olan yolcu otobüsünde seyahat eden bir yabancı uyruklu şahsın kaçırılması ve bir şahsın da aracının yakılması olayı ile ilgili olarak, bölücü terör örgütü mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla 4 Haziran 2012 günü anılan bölgeye yapılan operasyonda, sabah saat 07.30 sıralarında mayına basan jandarma uzman çavuş şehit olmuş, olay bölgesine olay yeri inceleme ekibi ile birlikte intikal etmekte olan Lice İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı aynı bölgeye yakın bir başka noktada ikinci bir mayına basarak şehit olmuştur. Konuyla ilgili olarak başlatılan operasyonel faaliyet devam etmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine ve ülkemize başsağlığı ve sabır diliyorum. Ayrıca 2 Haziran 2012 günü kaçırılan İngiliz uyruklu bir kişi de 3 Haziran 2012 günü akşam saatlerinde serbest bırakılarak Bingöl ili Genç ilçesine gelmiştir. Konuyla ilgili gerekli işlemlere başlanmıştır."  

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER