banner6

Hamile kadının midesinden 975 gram kokain çıktı

Macaristan uyruklu 7 haftalık hamile kadının midesinde 975 gram kokain ele geçirildi.

Hamile kadının midesinden 975 gram kokain çıktı
Hamile kadının midesinden 975 gram kokain çıktı

 

   İSTANBUL (İHA) - Macaristan uyruklu 7 haftalık hamile kadının midesinde 975 gram  kokain ele geçirildi. Hamile kuryenin dikkat çekmeyeceği ve röntgeni çekilemeyeceği için şebeke tarafından özellikle seçildiği ifade edildi. 

  İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yabancı uyruklu bir kadının midesinde uyuşturucu madde taşıdığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Atatürk Havalimanı üzerinden yurda giriş yaptığı belirlenen uyuşturucu kuryesinin kimliğini tespit eden ekipler, şüphelinin yakalanması için soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda şüphelinin kaldığı oteli belirleyen ekipler, Fatih'te bir otel önünde şüpheliyi gözaltına aldı. Macaristan uyruklu 39 yaşındaki Beatric Orsolyo Agbanyim'un yapılan üst aramasında herhangi bir bulguya rastlanmadı. Bunun üzerine uyuşturucuları midesinde taşıma ihtimali üzerine Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada mide röntgeni çekilmek istenen kadının 7 haftalık hamile olduğu anlaşılınca bebeğe zarar verilmemesi için uyuşturucuların doğal yoldan çıkarılması beklendi. Ancak kadın kurye uyuşturucuları çıkarmamak için hastanede 2 gün boyunca hiçbir şey yemedi. Daha fazla dayanamayan kadın kurye bir süre sonra midesinde taşıdığı uyuşturucuyu doğal yollardan çıkarmak zorunda kaldı. Kadın kuryenin midesinden 105 adet kapsül halinde toplam 975 gram kokain maddesi çıktı. Brezilya üzerinden yurda giriş yaptığı tespit edilen uyuşturucu kuryesinin 2 çocuk annesi olduğu ve 2 bin dolar karşılığında uyuşturucu kuryeliği yaptığı belirlendi. Hamile olduğu için kendisini gönderen şebeke tarafından özellikle seçilen kadın kuryenin Türkiye'ye ilk kez giriş yaptığı belirlendi.

  Hastanedeki işlemlerinin ardından emniyette sorgusu yapılan Beatric Orsolyo Agbanyim, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42