banner6

Hekimlere bıçaklı saldırı girişimi

Adana Meydan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Acil Servisi'nde bir hasta yakını, görevli hekimlere bıçakla saldırı girişiminde bulundu.

Hekimlere bıçaklı saldırı girişimi

Hekimlere bıçaklı saldırı girişimi

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Meydan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Acil Servisi'nde bir hasta yakını, görevli hekimlere bıçakla saldırı girişiminde bulundu.  

  Alınan bilgiye göre, Adana Meydan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Acil Bölümü'nde görevli Dr. Sezai Parlak ve Dr. Fatma Sincar ile görevli hemşireler, S.T. isimli hastanın yakınları tarafından tehdit, hakaret ve bıçaklı saldırı girişimine maruz kaldı. Muayenenin ardından çocuk hastaya uygulanacak tedavi order kağıdının hemşireye verilmesi sırasında hasta yakını S.T'nin "Bizi niye bu kadar uğraştırıyorsunuz, ne kadar ağır çalışıyorsunuz" diyerek bağırmaya başladığı, güvenliğin olaya dahil olmasıyla

arabadan getirdiği bıçakla hekim, hemşire ve güvenliğe saldırı girişiminde bulunduğu iddia edildi. Olay yerine çağrılan polislerin olaya müdahale etmesiyle saldırgan karakola götürülürken, hakaret ve saldırıya maruz kalan görevli doktorlar kendisinden şikayetçi oldu.

  Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları ve güvenlik görevlisini hastanede ziyaret eden Adana-Osmaniye Tabip Odası'ndan Dr. Nuh Demirpas ve beraberindeki hekimler ile oda avukatı Ebru Atıcı Sevindik, olay hakkında bilgi aldı. Adana Tabip Odası yetkilileri, saldırıyı şiddetle kınayarak, konu ile ilgili hukuksal ve idari süreçte hekim arkadaşlarının yanında olacaklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42