banner6

KCK tehditiyle profesörü bile dolandırdılar

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Özcan Alev Çinsar'ı telefonla arayıp kendisini başkomiser olarak kendisini tanıtan ilkokul mezunu şahıs, kimlik bilgilerinin terör örgütü KCK elemanı tarafından kullanılarak örgüte para aktardığını ileri sürüp 21 bin TL parasını dolandırdı.

KCK tehditiyle profesörü bile dolandırdılar
KCK tehditiyle profesörü bile dolandırdılar

 

  ADANA (İHA) - Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Özcan Alev Çinsar'ı telefonla arayıp kendisini başkomiser olarak kendisini tanıtan  ilkokul mezunu şahıs, kimlik bilgilerinin terör örgütü KCK elemanı tarafından kullanılarak örgüte para aktardığını ileri sürüp 21 bin TL parasını dolandırdı. 

  Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından başta Şanlıurfa olmak üzere 13 il ve 18 ilçede telefon çetesine yapılan operasyonda tutuklanan 72 kişiden birinin Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Özcan Alev Çinsar'ı da "KCK tehdidiyle" dolandırdığı ortaya çıktı.

  Profesörü ilkokul mezunu bir kişi telefonla arayarak, "Ben başkomiser Harun Caner, Ali Vural isimli bir kişiyi tanıyor musunuz? Bu kişi terör örgütü KCK'nın elemanı. Sizin kimlik bilgilerinizi kullanarak terör örgütüne hesabınızdan para aktarıyor. Bunu önlemek için özel bir ekip oluşturuldu. Siz bizim vereceğimiz hesaba 21 bin TL para yatırırsanız bu olaydan hiç ceza almadan kurtulacaksınız" diyerek hangi bankada hesabı olduğunu sordu. Bunun üzerine profesör, "Şimdi siz bana bu kadar soruyu sorup cevap istiyorsunuz ama şimdi ne oluyor, ben anlamadım" diyerek para yatırmak istemedi. Bunun üzerine dolandırıcı arkadan telsiz sesi fonunu artırarak, "Bakın hanımefendi terör örgütüne hesabınızdan para aktarılıyor, bunu önlememiz için bize bir miktar para yatırmanız gerekiyor, bize vereceğiniz para devlet güvencesinde, operasyon bittikten sonra size geri verilecek, bu özel bir operasyon bunu hiç kimseye söylemeyin, bankaya gittiğinizde oradaki memurlara, polise, savcılara falan kimseye söylemeyin. Bu çok gizli bir operasyon. Yoksa siz törer örgütüne yardım ve yataklıktan hapse gidersiniz" diye korkutmaya devam etti.

  Bunun üzerine Çinsar, "Benim hesabımın olduğu banka çok uzakta" diyerek güvenmediği için para yatırmak istemedi. Bunun üzerine dolandırıcı, "Sizin ev telefonunuz var mı?" deyip ev telefonunu alarak evi arayarak Çinsar'ın oğluna, "Ben başkomiser Harun Caner, annenin başı dertte, terör örgütüne onun hesabından para aktarılıyor, biz özel bir ekibiz ve bunu engellemek için görevlendirildik, şimdi annen seni arayacak ve evde polis arama yapıyor mu diye soracak sen annenin kurtulması için polisin arama yaptığını söyle" dedikten sonra tekrar Çinsar'ı arayarak, "Şimdi senin evde polisler arama yapıyor evde kimse var mı ara sor" dedi. Bunun üzerini Çinsar evini arayarak oğluna, "Evde polis var mı arama yapıyor mu" diye sordu. Oğlu "Evet anne arama yapılıyor" demesi üzerine Çinsar bankaya talimat vererek dolandırıcıların verdiği hesaba 21 bin TL aktarmasını istedi. Para aktarıldıktan sonra dolandırıcı  İzmir'deki çete üyelerine talimat vererek bankadan gidip parayı çekme talimatı verdi. Polis şahısları teknik takip yaptığı için banka içinde ve önünde pusu atarak şahıslar parayı çektikten sonra yakalayarak paraya el koyup profesöre teslim etti. Yakalanan şahıslar sorgulandıktan sonra tutuklanırken, profesöre telefonla arayan sahte başkomiser de Şanlıurfa merkezli yapılan operasyonda yakalandı. Yakalanan şahsın ilkokul mezunu olduğu öğrenildi. Şahıs çıkarıldığı mahmeke tarafından da tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42