banner6

Mescid-i Aksa saldırıları kınandı

Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar Adana’da okunan Kuran’ı Kerim ve dualarla kınandı.

Mescid-i Aksa saldırıları kınandı


 

 

 

Adana’da Cuma namazına müteakiben Kemer altı Camii önünde toplanan Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri ellerinde Türk Bayrağı ve Filistin Bayrakları ile eylem yaptı. “Mescid-i Aksa Onurumuzdur” pankartı taşıyan grup adına basın açıklaması yapan Ali Aygün, Çarşamba günü 100 Yahudi'nin Mescid-i Aksa avlusuna girişine izin verilmesinin ardından çıkan çatışmada 27 kişinin yaralandığını aktardı.

 

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER) Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri tarafından İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları dualarla protesto edildi.

 

Adana’da Cuma namazına müteakiben Kemer altı Camii önünde toplanan Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri ellerinde Türk Bayrağı ve Filistin Bayrakları ile eylem yaptı. “Mescid-i Aksa Onurumuzdur” pankartı taşıyan grup adına basın açıklaması yapan Ali Aygün, Çarşamba günü 100 Yahudi'nin Mescid-i Aksa avlusuna girişine izin verilmesinin ardından çıkan çatışmada 27 kişinin yaralandığını aktardı. İsrail askerlerinin 1967 yılından bu yana ilk kez Mescid-i Aksa külliyesinin ana mihrabının bulunduğu kubbenin altına kadar ilerleyerek Kıble Mescidi'nin içinde mihrab ve miberin yer aldığı bölgeye postallarıyla girdiğini dile getiren Aygün, mihrabı kırmaları ve Kur'an-ı Kerimler'i yere düşürmelerinin akabinde Mescid-i Aksa'da çatışmalar başladığını savundu. Aygün, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak için bu Cuma ve işgal sürerse her Cuma bütün Müslümanlar için 'Öfke Cuma'sı olması gerektiğini anlattı.

 

 Kudüs şehrinin tarihte olduğu gibi bugün de Müslümanlar'ın bir aynası olduğunu belirten Aygün, "Dolayısıyla bu mukaddes şehrin ve o şehrin bağrında barındırdığı kutsal mirasın Siyonistler'in işgali altında olmasından bütün Müslümanlar'ın rahatsız olması gerekir. Mescid-i Aksa'ya geçmişte benzerlerinden daha gaddarca ve zalimce saldıran Siyonist İsrail şunu bilsin ki katletmek ve saldırılarla hiçbir yere varamazsın. Bu işgal, saldırı ve katliamlar inşallah onların sonunu getirecektir. Müslümanlar'ın, kutsalları için tek yürek ve tek bilek olma zamanları çoktan geldi ve geçti." ifadelerini kullandı.

 

Aygün’ün konuşmalarının ardından Kuran’ı Kerim okunarak, dualar edildi. Protesto eylemine çok sayıda kadın ve çocuklarda katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER