banner6

Adana'da 97 okula 21 bin 57 adet tablet bilgisayar dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında, Adana'da bu güne kadar toplamda 97 okula 21 bin 57 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Adana'da 97 okula 21 bin 57 adet tablet bilgisayar dağıtıldı


 
  ADANA (İHA) -  Sarıçam İlçesi Sofulu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen tablet dağıtım törenine katılan Vali Hüseyin Avni Coş, burada Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, kamu kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler tarafından yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı.
  Vali Hüseyin Avni Coş, öğrencilerin gösterdiği coşkulu karşılamadan dolayı teşekkür ederek, onlarla sohbet edip, çiçek dağıttı.
  İlk olarak okul öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini gezen Vali Coş, daha sonra okulun toplantı salonunda düzenlenen tablet dağıtım törenine geçti.
  Vali Coş, törende yaptığı konuşmada çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, “Bu memleketi idare edecek çocuklarımızın donanımlı yetişmesi fevkalade önemlidir. İnşallah değerli velilerimizin sevgili öğretmen ve okul yöneticilerimizin katkısı, öğrencilerimizin gayreti ve çalışkanlığı ile bizlerden teslim aldıkları hizmet bayrağını daha yükseklere dikip, ülkemizin ve milletimizin adını dünyanın her tarafına duyuracaklar. Buna inanıyoruz” dedi.
  Eğitim ve öğretim yöntemlerinde yapılan köklü değişimlerin okulları daha modern hale getirdiğini vurgulayan Vali Coş, “Fatih Projesi Sayın Başbakanımızın talimatıyla başlatılan, gençlerimizin ve çocuklarımızın değerini idrak eden bir projedir. Bu projenin dünyada eşi benzeri yoktur. Adana’da bugün itibariyle öğrenci ve öğretmenlerimize dağıttığımız tablet bilgisayarların sayısı 21 bin 57’ye ulaştı. Bu devletimizin güçlenmesi ile mümkün oluyor. Devletimiz güçlendikçe çocuklarına da öğretmenlerine de okullarına da daha iyi imk‚n ve hizmet sunabiliyor. Hepimiz bu konuda ne kadar gayret edersek, sunulan imk‚nları iyi kullanırsak, inşallah geleceğimiz daha aydınlık olacak” şeklinde konuştu.
  Vali Coş, geleceğin bilim adamlarının büyük bir kısmının Türkiye’den çıkacağını ifade ederek, projenin teknolojik açıdan daha güçlü bir Türkiye’ye katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
  Konuşmaların ardından Vali Coş, öğretmen ve öğrencilere tablet dağıttı.
  Vali Coş, Sofulu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törenin ardından Yüreğir ilçesindeki Hakkı Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçerek, burada da düzenlenen törenin ardından öğretmen ve öğrencilere tablet dağıttı.
  

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42