banner6

ÇÜ'lü öğrenciler başarıyla döndü

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı Lisans öğrencileri, Özge Takmaz ile Fırat Muk ve Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrencileri Can Emre Sabancıoğullarından ve Mehmet Öz, Hollanda'nın Zwolle şehrinde gerçekleşen“Avrupa’da Öğretmen Olmak: Değerleri ve Normları Güçlendirmek” (Teacher in Europe: Empoweringnormsandvalues) başlıklı uluslararası konferansta, Türkiye’yi temsil etti.

ÇÜ'lü öğrenciler başarıyla döndü

  ADANA (İHA) -   Uluslararası konferansa öğrencilerin yanı sıra, ÇÜ Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Ana Bilim Dalı Öğretim üyelerinden Meryem Akçayoğlu’nun öncülüğünde, Çukurova Üniversitesi’nden de bir heyet katıldı.
  Heyet Hollanda’daki ilk iki günü ağırlıklı olarak, kendi alanında uzman kişilerce yapılan sunumlara katılarak, uluslararası proje hazırlamanın eğitimciler ve öğrenciler açısından önemi konusunda brifingaldı.
   Hollanda Zwolle Şehir Meclisi’nde düzenlenen toplantıların birinin konuşmacıları ise, şehrin Valisi ve KatholiekePabo Üniversitesi’nin Rektörüydü.Çukurova Üniversitesi’nden katılan heyet, Hollanda eğitim sistemiyle ilgili sorularını Vali ve Rektöre yönelterek bilgi aldılar.
  Toplantı sonunda ise katılımcılar gruplara ayrılarak, konferansta sunulan bilgiler ışığında proje teklifi oluşturdu. Çukurova Üniversitesi katılımcılarının sunduğu proje teklifi, jüri üyelerince “En Başarılı Proje Teklifi” seçildi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42