banner6

Hedefleri daha orijinal projeler

Seyhan Cumhuriyet Ortaokulu’nda açılan ve bir şenlik havasında geçen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuar’ı büyük beğeni topladı

Hedefleri daha  orijinal projeler

Zekeriya ŞAHİN

 

ADANA(İLKHABER) – Seyhan İlçe’de geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için eğitim kadrosuyla yoğun bir çaba gösteren Seyhan Cumhuriyet Ortaokulu’nda açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuar’ı bir şenlik havasında geçti.

 

Eğitim-öğretim boyunca edindikleri bilgileri projelendiren öğrencilerin sergisi Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Doğan, Seyhan İlçe’de bir çok okulun müdürü, Seyhan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Talip Yılmaz, Seyhan Mahalle Muhtarı İsmail Büyüktaş tarafından açıldı.

 

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Yıldız, TUBİTAK 4006 Bilim Fuar’ı açılışında yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi:

 

“Okullarımız artık sadece derslere girilip çıkılan, öğretmenin anlatıp öğrencilerin dinlediği klasik eğitim anlayışının ötesinde, öğrencilerin, araştıran, proje üreten mekanlar haline gelmektedir. Bu gibi etkinliklerle de öğrencilerimizin ürünlerini çevresi ile paylaşması, bu sayede de kendilerine olan güvenleri artmaktadır. Öğrencilerimizin bilimsel faaliyetlere, sanata, spora olan ilgilerinin daha da artmasını istiyoruz. Bunun için her türlü desteği vermeye hazırız. Bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Cumhuriyet Ortaokulu idareci ve öğretmenlerini, projeleri hazırlayan ve sunan öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor başarılarının artarak devamını diliyorum.”

 

Proje koordinatörü Ayhan Şahin’in sorumluluğunda, Matematik Öğretmeni Abdullatif Korkmaz,

 

Fen ve Teknoloji Öğretmeni Derya Erbakırcı Tufan, Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Aynur Öz, İngilizce Öğretmeni Şükran Yılmaz, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ebru Çam, İngilizce Öğretmeni Fatma Karabaş, Türkçe Öğretmenleri Gülistan Şensoy ve Emine Şeyma Tanrıverdi, Matematik Öğretmeni Bayram Aydın’ın da proje danışmanlığını yaptığı fuarda, öğrencilerin performansı ve ortaya koydukları projeler, öğretmenler ve veliler tarafından büyük beğeni topladı.

 

Öğrenciler yaklaşık 3 aylık bir çalışmanın sonucunda hazırladıkları 43 projeyi konuklara fuar boyunca tanıtarak bilimsel çalışma yapmanın onurunu yaşarken, daha orijinal projelere imza atmak için yelken açtı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 15:50

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42