banner6

Kitap dostları buluşuyor

İlhan Atış Anadolu Lisesi’nin düzenlediği “Mavi Bulvar Okuyor” kitap okuma şenliği büyük ilgi çekti

Kitap dostları buluşuyor

 

 

 

 

 

 

 

İlhan Atış Anadolu Lisesi Edebiyat Kulübü tarafından Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen “Mavi Bulvar Okuyor” isimli kitap okuma şenliği büyük ilgi gördü. Açılışı Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur tarafından yapılan şenliğe Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep İnce, çevre okul müdürleri ve öğretmenler, öğrenciler ile çevre halkı katıldı.

 

 

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - İlhan Atış Anadolu Lisesi Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen “Mavi Bulvar Okuyor” kitap okuma şenliği geniş katılımla başladı.

Mavi Bulvar Şehitler Parkı'nda 28 Mart Cuma gününe kadar 10.00-11.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan şenliğin açılışı Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur tarafından yapıldı.

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep İnce, çevre okul müdürleri ve öğretmenleri, öğrenciler ve Mavi Bulvar sakinlerinin de katıldığı “Mavi Bulvar Okuyor” kitap okuma şenliğinin açılış konuşmasını yapan Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, okumanın çok fazla revaçta olmadığı bir ülkede yaşadığımızı belirterek, şunları dedi:

“Avrupa’nın ve diğer gelişmiş ülkelerin hepsinde bir kişiye düşen okunmuş kitap sayısı ciddi rakamlara ulaşmışken, bizde neredeyse 5 kişiye 1 kitap düşüyor. Hakikaten okumadan bir şeyleri başarmak çok mümkün değil. Dolayısıyla okumak gibi kutsi ve güzel bir hedefi amaç edindiğiniz için de gerçekten sizi tebrik ediyorum. Bundan sonra buraya gelecek siz değerli öğrencilerle birlikte diğer arkadaşlarımız ve mahalle sakinlerimizle inşallah Seyhan’da okumanın faydalarıyla ilgili güzel bir başlangıcın da temelini atarız. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Önümüzdeki dönemde inşallah birlikte oluruz.”

Kitap okuma şenliğinin düzenlenmesindeki hedefin kitabın ve kitap okumanın öneminin kavranması için faydalı bir etkinlik olacağını ifade eden Okul Müdürü Fatih Türkmen ise, Kitap okuma şenliğine kitap dostu herkesi katılıma davet ediyoruz. Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Hayati Özkaya’nın öncülüğünde Edebiyat Kulübü’ne üye öğrencilerimizin düzenlediği bu şenlik ile her yaştan insana okuma alışkanlığının kazandırılmasını sağlamak, okuma alışkanlığını arttırmak, okumanın önemini vurgulamak istiyoruz. Kitap okumak, insanın kendine yapabileceği en büyük yatırımlardan biridir. Kitap okuma alışkanlığına sahip, kitap okumanın büyük bir servet olduğunu bilen ve bunu geniş kitlelere duyurmak isteyen tüm kitap dostlarını Şehitler Parkı’na bekliyoruz. Şenliğimizin düzenlenmesinde emeği geçen Okul-Aile Birliği Başkanımız Hülya Maracı’ya ve üyelerimize, Öğretmenlerimizden Hanife Güvenç, Gülay Bulut Özçelik, M. Hayati Özkaya ve Kasım Şen’e teşekkür ederim.” diye konuştu.

İlhan Atış Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Türkmen, Cuma günü sona erecek olan etkinliğe isteyenlerin kendi kitaplarıyla gelebileceğini, isteyenlerin ise kurulan emanet kitap standından kitap alarak şenliğe iştirak edebileceğini ve “Mavi Bulvar Okuyor” şenliğine kitap dostu herkesi davet ettiğini sözlerine ekledi.

İlhan Atış Anadolu Lisesi Müzik Kulübü üyelerinin Müzik Öğretmeni Gülay Bulut Özçelik eşliğinde sundu konser de şenliğe ayrı bir renk kattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER