Mardin’de öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kocatepe ilk okulunda düzenlenen bir törenle karnelerini alan öğrenciler, büyük heyecan ile ilk yarıyı tamamlayıp tatile çıktı.

Mardin’de öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Karne dağıtım törenine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, Mardin Büyükşehir MARSU Genel Müdür Vekili Sadullah Turgut, AK Parti İl Başkanı M. Ali Dündar ve çok sayıda Mardin Milli Eğitim müdür yardımcıları, öğrenciler ile velileri katıldı.

TÜRKÇEYİ ÖĞRENDİLER

Suriye Arap Cumhuriyeti’nde çıkan iç savaş nedeniyle bir yıl önce Türkiye’ye kaçan Suriyeli ailenin  Ayat Nemar(5) ile Milad Hüseyin(5) isimli çocukları Kocatepe ilk okulun ana sınıfında kısa bir zaman içinde Türkçeyi  öğrenerek arkadaşları ile samimi bir havaya girmesi memnunlukla karşılandı. Sınıf öğrenmeni Hafize Toparlı, “ Okula geldikleri zaman hiç konuşmazlardı ama şimdi Türkçeyi öğrendikten sonra her biri bülbül gibi oldu. Arkadaşları ile birbirinden güzel sohbetler yapıyorlar ve sınıfımızda çok mutlu olduklarını söylüyorlar.” dedi.

Nehir Sela İlhan adındaki bir kız çocuğu da 15 Temmuz olaylarında gösterdiği kahramanlık nedeniyle “Kahraman vali”  olarak tanınan Vali Mustafa Yaman’ı karne töreninde tanıdığı için çok sevinçli olduğunu söyledi. Vali Yaman da küçük kıza başarılar diledi ve kendisine hediye verdi.

Mardin Milli eğitim Müdürü Yakup Sarı,  Mardin Merkez ve ilçeleri dahil yaklaşık 154 bin  öğrencinin karne aldığını belirterek,” Bu yıl eğitim ve öğretim konusunda çok mutluyuz. Bütün okullarımızda başarı oranı yüksektir. Sık sık okullara giderek okul ihtiyaçlarını karşılamanın gayretinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz.  Her öğretmen sorumluluğu omuzlarına taşıyarak eğitim ve öğretimlerinin kalitesinin yükselmesi için canla, başla çalışıyoruz.” dedi.                                                       

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 17:22

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER