banner6

MEKTEBİM Koleji yeni Eğitim-Öğretime hazır

Yüz yüze eğitimin 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak Eğitim-Öğretime Mektebim Okulları’nın hazır oldukları belirtilirken, “Gerek yüz yüze ve gerekse online eğitim konusunda öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gidip-gelmeleri için her türlü hazırlığımızı yaptık” denildi.

MEKTEBİM Koleji yeni  Eğitim-Öğretime hazır

ADANA(İLKHABER)-Yüz yüze eğitimin 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak Eğitim-Öğretime Mektebim Okulları’nın hazır oldukları belirtilirken, “Gerek yüz yüze ve gerekse online eğitim konusunda öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gidip-gelmeleri için her türlü hazırlığımızı yaptık” denildi.

ALINAN TEDBİRLERİ AÇIKLADILAR

Mektebim Koleji Adana Çukurova Kampüs yöneticileri, basın mensupları ile bir araya gelerek keyifli bir kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi. Kolej yöneticileri, uzaktan eğitim sürecini değerlendirerek okulda alınan tedbirleri ve Mektebim Koleji Eğitim öğretim yapısını basın mensupları ile paylaştı. Okul öncesi ve İlkokul Kademe Müdürü Gülümser Gedikoğlu, “Mektebim Koleji yönetim ve akademik kurulu tarafından, dünyayı etkisi altına alan küresel salgının eğitime etkisi çok yakından takip edilmiş, gerekli tedbirler için alt yapı hazırlıkları çok önceden başlatılmıştır. Bildiğiniz üzere, İlk ve orta dereceli okullar küresel salgın nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması doğrultusunda 16 Mart 2020 itibariyle kapatılmıştı. Mektebim Koleji olarak bu kararın alındığı tarihte tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştı. Öğrencilerimiz 14 Mart’ta demo derslerini yaptılar ve hiç ders kaybı yaşamadan, 16 Mart tarihinde, ana sınıfından12.sınıfa kadar tüm gruplarda online uzaktan eğitimimiz başladı. Mektebim Koleji, örgün eğitimde olduğu gibi, uzaktan eğitimde de, sektör içerisinde öncü bir rol üstlenmiştir” dedi.

“ÖZVERİ VE BAŞARIYLA YÜRÜTÜLDÜ”

Merkez Yönetim Akademik kurul tarafından hazırlanan programların, güçlü ve donanımlı eğitim kadrosu tarafından özveriyle ve başarıyla yürütüldüğünü ifade eden Okulöncesi ve İlkokul Müdürü Gülümser Gedikoğlu, öğrencilerin her gün okula gider gibi, sabah 3 saat öğleden sonra 3 saat olmak üzere günde 6 saat ders yaptıklarını, temel akademik derslerin yanı sıra; her gün İngilizce, her hafta görsel sanatlar, drama, satranç,  bilişim, beden eğitimi, müzik, Almanca derslerini de aldıklarını belirtti. Ortaokul kademe Müdürü Abdulaziz Birbiçer, “Ortaokulda  online öğretim  süreci etkili bir şekilde  devam ederken, 7, 8, 11 ve 12. sınıflarda yoğun olarak sınav hazırlık çalışmaları yapıldı. Okullar açıkken devam eden hafta sonu sınav hazırlık kurslarımız, online eğitimle devam etti. Korona virüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında tüm sınavlarımızı online gerçekleştirdik ve bu konuda da öncü olduk. 8.ve12. sınıflar için düzenli online deneme sınavları yapıldı. “Çocuklar nerede, eğitim orada” mottosuyla, kendi öğrencilerimizle birlikte Türkiye geneli 8. sınıf öğrencilerine, yüksek katılımlı  ücretsiz online LGS deneme sınavı yapıldı” diye konuştu.

“MEMNUNİYET ANKET SONUÇLARI YÜZDE 87.83’TÜR”

Mektebim Koleji Lise Kademe Müdürü Tolga Özdayı, online veya yüz yüze, fark etmiyor. Başarılarımızda hız kesmiyoruz. Üniversity of Waterloo, Canada tarafından düzenlenen Pascal, Cayleyand Fermat Mathematics Contest Uluslararası Matematik Yarışmasında Adana Çukurova Kampüsümüzden 7 öğrencimiz madalya ve başarı sertifikası almaya hak kazandı. Uzaktan eğitim veli memnuniyet anket sonuçlarımızın %87,83 olması ve Ulusal sınavlardaki başarılarımızın süreci doğru yürüttüğümüzün somut göstergesi “ dedi.  Tolga Özdayı, öğrencilerin öğretimi için gereken her tedbiri alarak öğretime devam ettiklerini söyledi.

“ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİR”

Çocukların sağlığı için, okulda Sağlık Krizleri Yönetim Komitesi kurulduğunu, söz konusu komitenin, yurt içi ve yurt dışı enfeksiyon hastalıkları uzmanları, çocuk psikiyatrisi uzmanları ve pediatri uzmanlarından oluştuğunu belirten Gülümser Gedikoğlu, “Küresel salgın tedbirleri bilim insanlarından oluşan Sağlık Krizleri Yönetim Komitesi yönergeleri ile alınıyor. Enfeksiyon, çocuk psikiyatrisi ve pediatri uzmanlarından oluşan “Sağlık Krizleri Yönetim Komitesi” Covid-19 ve benzeri sağlık krizleri durumunda bilimsel olarak izlenecek yol ve alınacak kararların çocuk yararına olabilmesi için oluşturulmuştur.

Okulların açılmasıyla birlikte, Sağlık Krizleri Yönetim Komitesinin katkılarıyla tüm öğrencilerimize Covid-19 ile mücadele eğitimi verilecektir.

Ortam ve kullanılan malzemeler düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

 Okul binalarına öğrenci ve okul çalışanları dışındaki kişilerin girişleri pandemi sürecince belirli alanlarla sınırlı tutulmaktadır.

 Öğrenci, ziyaretçi ve çalışanların Covid-19 belirtileri düzenli olarak takip edilmektedir.

 Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın aileleri ve yakın temasta oldukları çevre için Covid-19 vaka envanteri oluşturularak risk analizi yapılmaktadır

 Sınıftaki öğrencilerin sayısı ve şube yapısı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak belirlenmektedir.

 Öğrencilerimizin fiziksel sağlığını korumanın yanında bu dönemde ve devamında öğrencilerimize, hem ruh sağlığı hem gelişimsel farkındalık konularında da destek verilecektir” dedi.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının MEB tarafından ara verilen günlerine tekabül eden yemek ücretlerinin iade edildiğini ifade eden Ortaokul kademe Müdürü Abdulaziz Birbiçer, ”Resmi Gazetede yayımlanan karar doğrultusunda eğitimde yüzde 8 olan KDV indiriminin yüzde 1’e indirilmesi sonucu oluşan %7’lik KDV  farkının  iade edilmesi konusunda çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER