Sarıçam’da ücretsiz girişimcilik kursları

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, belediye ve KOSGEB arasında girişimcilik eğitimi için protokol imzalandığını ve bu eğitimlerin 10 grupta verileceğini söyledi.

Sarıçam’da ücretsiz  girişimcilik kursları

ADANA(İLKHABER) - Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  belediye ve KOSGEB arasında girişimcilik eğitimi için protokol imzalandığını ve bu eğitimlerin 10 grupta verileceğini söyledi.  Uludağ, kayıtların 22 Aralık 2016’da başladığını toplamda 300 girişimci adayının kursa katılmasının planlandığını ifade etti. Başkan Bilal Uludağ, bu kurslardaki amacın istihdama katkı sağlamak olduğunu da kaydedip, kursa katılanların Sarıçam’da ikamet etme zorunluluğu olduğunu dile getirdi.

Sarıçam Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje dâhilinde Sosyal İşler Müdürlüğü’nde (SİMER ) “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin ilk etabı 23 Ocak’ta başlayacak. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, gelen yoğun talep üzerine ikinci kez bu kursu açtıklarını ifade etti.

Bilal Uludağ,   istihdama katkı sağlamak amacıyla KOSGEB ile yürütülen görüşmeler sonucunda 10 grupluk eğitim için yeni bir projeye daha imza attıklarını belirti. Uludağ, Proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimciye 50 bin lira hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz geri ödemeli banka kredisi sağlanabildiğini söyledi.

DAHA ÖNCE DE 84 GİRİŞİMCİ SERTİFİKA ALMIŞTI

23 Ocak 2017’de başlayacak olan kursların her ay 2 kez olmak üzere Mayıs ayına kadar süreceğini belirten Uludağ, sözlerini şöyle tamamladı:

”Kursa katılım için Sarıçam’da ikamet etme zorunluluğunun yanı sıra Nüfus cüzdan fotokopisi ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği istenecek. Daha öncede bu kursu gerçekleştirmiş ve 84 girişimciye sertifikalarını törenle vermiştik. Kurs sonunda girişimciler kendi işini kurma imkânına kavuşabilecek. Eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan adaylar daha sonra iş planlarını oluşturacaklar. İş planları KOSGEB tarafından kabul gördüğü takdirde girişimci desteği alabilecekler.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 16:49

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER