Yaşasın tatil!

Adana genelinde 469 bin 809 öğrenci ilk yarıyı tamamlayıp karnelerine kavuşmanın heyecanını yaşadı

Yaşasın tatil!

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Türkiye’de 2016-2017 eğitim öğretim yılında açık öğretim öğrencileri dahil, örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve 900 bin dolayında öğretmen ilk dönemin sona ermesi ile tatile girdi.

İlk dönemin sona ermesi ile Adana’da da bin 274 okulda toplam 469 bin 809 öğrenci karne aldı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, karne dağıtımında çocukların heyecanına ortak oldu.

Gönül Ferhat Baykara İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Mahmut Demirtaş, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile birlikte katıldı. Öğrencilere karnelerini veren Vali Demirtaş öğretmenlere hitap ederek;

"Ellerinize, emeklerinize sağlık, çocuklarımız bizim geleceğimiz. Geleceğimizi iyi inşa etmemiz gerekiyor. Adana'da bin 121 resmi ve 153 özel olmak üzere toplam bin 274 okul, 437 bin 415 bini resmi okullarda, 32 bin 394'ü özel okullarda olmak üzere toplam 469 bin 809 öğrenci karne aldı.’’ dedi.

Karneleri dağıtan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, çocuklara da seslenerek, şunları söyledi:

 ‘’Çocuklar, sizleri de kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Tabi ki sadece karnelerin iyi olması yetmez. Ülkemize iyi bir vatandaş olacağız. Beslenmemize dikkat edeceğiz. Anne ve babamızı üzmeyeceğiz. İnşallah sizlerde başarılarınızı devam ettireceksiniz. Vali olacaksınız, kaymakam olacaksınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum.’’  

Ardından Vali Demirtaş, sınıflarda çocuklar ile toplu fotoğraf çekimine de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 17:48

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER