banner6

"Yavrularımıza başarılar diliyorum"

Adana’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlamaları çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Program dahilinde Adana’nın Yüreğir İlçesi Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nda kutlanan İlköğretim Haftası programına İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

"Yavrularımıza başarılar diliyorum"

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlamaları çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Program dahilinde Adana’nın Yüreğir İlçesi Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nda kutlanan İlköğretim Haftası programına İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Okul Müdürü Ahmet Çağlar, “Başarı tesadüften öte disiplin, azim ve fedakârlıklarla dolu uzun bir mücadelenin meyvesidir. Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde çalışkan öğrencilerle beraber, mesleğine aşık eğitimcilerin imzası vardır” dedi.

Çağlar, “Önceki sene başlayan korona virüs salgını hayatımızdaki her şey gibi eğitimi de olumsuz etkiledi. Salgının yol açtığı sıkıntılara rağmen eğitim faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilen birkaç ülkeden biri olduk. Devletimiz, tüm imkânlarını seferber ederek salgının yoğun olduğu dönemde evlatlarımızın eğitimden kopmamalarını sağladı. Şimdi ise yeniden bismillah diyerek başlıyoruz. Bu vesileyle ilk defa okulla tanışmanın heyecanı yaşayan yavrularımıza başarılar diliyor, her birinin gözlerinden öpüyorum. Siz değerli misafirlerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun da 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına heyecan, azim ve sevinçle başlandığını belirterek, “Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın dimağlarını sevgi ve saygı ile süsleyecek, gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin sevinç ve heyecanını onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimiz ve büyük gayretlerle ilimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizle birlikte yürekten paylaşıyoruz" dedi..

Eğitim yolculuğunda eğitimcilerin en önemli yardımcısının veliler olduğunu geleceği hazırlayan çocukların okul idareleriyle daha da başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirten Durgun, başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm eğitim şehitlerini şükran ve saygıyla yâd ederken yeni eğitim öğretim yılının tüm Türkiye'ye ve özellikle hayırlı olmasını diledi..

6 Eylül'den itibaren Millî Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği şekliyle eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Salgın nedeniyle uzak kaldığımız okullarımızda 6 Eylül'den itibaren Millî Eğitim Bakanlığımızın belirlediği şekliyle eğitime başlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerinin ve büyük fedakârlıklarla çalışan öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Okullarını çok özleyen sevgili çocuklarımız, çok kıymetli aileleri ve eğitim camiamız yeni eğitim öğretim yılını heyecanla karşılamaya hazırlanırken, bizler de çocuklarımızla buluşabilmek için okullarımızda Covid-19 tedbirleri kapsamında hijyen şartlarını sağlayacak şekilde bütün tedbirleri aldık. Ayrıca bütün okullarımızın tasarım beceri atölyesi, z-kütüphane, laboratuvar, spor salonu, kodlama atölyesi gibi çağımızın gereklerine uygun teknolojik ve fiziki donanıma sahip olması ve mevcut şartların geliştirilmesi için arge çalışmalarımızı durmaksızın sürdürüyoruz.

Artık tüm dünyada gerçek gücün, fiziksel güçte değil de eğitilmiş insan beyninde olduğu kabul edilmekte. Bu nedenle düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli kültürümüzü benimsemiş, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek, manevi değerlere bağlı, üretken ve bilgi çağı insanı yetiştirmek bizlerin en önemli asli görevleri arasında. Bu bilinçle Adana'da tüm okullarımızda çocuklarımızı, uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmaya, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye çalışıyoruz.

Okullarımızda bulunan tüm paydaşlarımızdan maske, sosyal mesafe, el hijyeni konularına azami ölçüde özen göstermelerini bekliyoruz. Aldığımız tüm tedbirler hepimizin sağlığı için. Salgını yenmemiz, çocuklarımızın okullarından, arkadaşlarından uzak kalmaması için bu tedbirlere hep beraber uymamız gerekiyor. Toplum olarak en büyük düşmanımızın tembellik ve cehalet, en büyük dostumuzun güzel ahlak, en güçlü silahımızın da bilgi olduğunu asla unutmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Program öğrenciler tarafından hazırlanan gösterilerin sunulması ve açık hava sınıflarının ziyaret edilmesi ile devam etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42