Yazın Okula Geliyorum İngilizceyi Öğreniyorum

Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu öğrencileri, bu yaz yabancı gençlerden İngilizce öğrenecek. Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu, ‘Yazın Okula Geliyorum İngilizceyi Öğreniyorum’ projesi kapsamında AIESEC işbirliğiyle, Meksika, Mısır, Pakistan, Bahreyn, Hindistan ve Arnavutluk’tan gelen 15 üniversite öğrencisi 6 hafta kalacağı süre içerisinde tüm öğrencilere gönüllü dil eğitiminin yanında, kültürlerini tanıtacak.

Yazın Okula Geliyorum İngilizceyi Öğreniyorum

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da başarılı eğitiminin yanında, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle de farkındalık yaratan Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu, bu yaz da öğrencilerinin yabancı dil eğitimini geliştirmesinin yanında, dünyayı farklı açılardan görmelerine ve değişime açık bireyler olmalarına katkı sağlayacak.

Dünyanın birçok ülkesinde eğitimler planlayan AIESEC ile Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokuku arasında yapılan iş birliği protokolü ile farklı ülkelerden gelen 15 üniversite öğrencisi (Meksika-Mısır-Pakistan-Bahreyn-Hindistan-Arnavutluk) öğrencilere İngilizceyi öğretiyor. Öğrenciler ayrıca yabancı dil eğitiminin yanında yabancı ülkelerin kültürlerini tanıma fırsatı bulacak.

Çalışma hakkında bilgi veren Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu Müdürü İsmet Mert Aşşık, yaz döneminde düzenledikleri proje ile miniklerin eğitimlerinin ileriki dönemlerinde görecekleri yabancı dil açısından çok yararlı olacağını söyledi.

Yabancı ülkelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi olma açısından da eğitimin öğrencilere fayda sağlayacağına dikkat çeken Aşşık, şöyle konuştu;

“BM destekli kurulan AIESEC ülkemizde iyi işlere imza atıyor. Birçok alanda faaliyetleri var ve gittiği yerlerde güzel çalışmalar yapıyorlar. Damar Arıkoğlu İlkokulumuz Adana’nın merkez Yüreğir İlçesi’ne bağlı kırsal mahallesi olan Yunusoğlu’nda yer alıyor. Çoğunluğunun geçim kaynağı da tarım üzerine.

Biz okul olarak öğrencilerimize yaşadığı yerde yabancı dil eğitimi fırsatı veriyoruz.

Bu bağlamda ‘Yazın Okula Geliyorum İngilizceyi Öğreniyorum’ projemiz kapsamında AIESEC ile yaptığımız iş birliği protokolünde okulumuzda farklı ülkelerden gelen 15 üniversite öğrencisi(Meksika-Mısır-Pakistan-Bahreyn-Hindistan-Arnavutluk) getirttik. Misafirlerimiz, okulumuzda öğrencilerle eğlenirken evrensel dil olan İngilizceyi de öğretiyorlar.

Amacımız, çocukların yabancı dil eğitiminin yanında, kültür alışverişini sağlamak, miniklerimizin özgüvenini artırarak, geleceğe umutla bakmasını sağlamak. Kursumuz ile ayrıca çocukların kişisel gelişimlerini, sunum ve dil becerilerini de geliştireceğiz”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuğba akyol
tuğba akyol - 10 ay Önce

evet bencede çok güzel.düşünülmüş bi projee????????????????????

SIRADAKİ HABER

banner2