500 kişiye istihdam imkanı kapıda

500 kişiye istihdam imkanı kapıda

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, 500 kişiye iş imkanı sağlayacak yeni et kombinası müjdesi verdi.

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Adana’ya yeni et kombinası yapılacağını söyledi. Adana’ya yap işlet devret modeli ile yeni et kombinası yapılacağı öğrenildi. Yeni yapılacak et kombinasının Seyhan İlçesi Yeni Dam Mahallesi içerisinde yapılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, et kombinası ile ilgili müjdeyi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın verdiğini söyledi. Yap işlet devret modeli ile yapılması planlanan  ve yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak olan et kombinasının işletiminin Adana Kasaplar Odası olarak kendilerinde olacağına dikkat çeken Yağmur, “

Başkanımızdan esnaflarımıza bir müjde daha geldi. Yeni et kombinası Küçükoba ASKİ Şantiyesi’nin oraya yapılma kararı alındı. Yap işlet devret modeli ile Adana Kasaplar Odası işletiminde olacak. 500 Kişiye yakın insana iş imkanı sağlanacak.  Kombina içerisinde adaklık kurbanlıklar, koyun hanları ve otel vesayire yerler yer alacak.  Değerli Başkanımız Adana gibi başkan Zeydan Karalar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”ifadelerini kullandı. 

Yeni Kasaplar Çarşısı hakkında bilgiler veren Yağmur, “Ayrıca, yeni yapılacak kasaplar çarşımızın tüm işlemleri Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın  Zeydan Karalar tarafından tüm evraklarımız tamamlanmıştır. Başkanımıza teşekkür ederek Adana’mıza Kasaplar Esnafına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Hande Muştu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2